Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Wernisaż wystawy "Struktury intymne" Joanny Roszkowskiej

Wernisaż wystawy "Struktury intymne" Joanny Roszkowskiej

reklama
📅 Data: czwartek, 22 lipca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Grzybowska 12/14 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
„Struktury intymne” Joanna Roszkowska, Station of Art Gallery.

Joanna Roszkowska jest absolwentką wydziału Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Rzeźbę studiowała w pracowni Krystiana Jarnuszkiewicza i Wiktora Gutta. Jest członkinią stowarzyszenia Związku Polskich Artystów Plastyków. Od 2015 zaczęła tworzyć swoje pierwsze rzeźby ceramiczne. W jej wczesnych pracach z cyklu „Biomorphic Art” można odnaleźć czystą biologię, skamieliny, organiczne kształty zainspirowane światem natury – siłą żywiołu, koralowcami, cyklem narodzin i śmierci. Od 2017 jej prace weszły w etap uproszczenia i syntezy.

Swoje rzeźby traktuje jak przestrzenne obrazy, łącząc szkliwa, tlenki żelaza, chromu, naturalną rdzę. W ten sposób uzyskuje niepowtarzalne efekty kolorystyczne, uwypuklające zadane struktury. Sama artystka mówi o sobie:
„Przez lata próbowałam odnaleźć najlepsze medium do wyrażenia zmian, które obserwowałam w sobie i świecie. Gdy odkryłam glinę, jej plastyczność i chropowatość, jej struktury i melodię pod palcami wiedziałam, że będzie uzupełnieniem, a może i finałem poszukiwań. Fascynuje mnie dualizm, przenikanie pierwiastka męskiego i kobiecego. Świadomość tej ciągłej zmiany towarzyszyła mi od zawsze. Nie tworzę szkiców, formuję glinę mając w głowie ideę, którą chcę utrwalić pozwalając dłoniom kształtować formę”.

Jej obrazy abstrakcyjne są pełne ekspresji. Lubi duże formaty, różnorodne struktury i materiały, w tym opiłki żelaza, które przetwarza w rdzę, a ta pod wpływem wilgoci w otoczeniu zmienia swój odcień, żyje. Ceramika i malarstwo wzajemnie się przenikają i uzupełniają. Ich wspólną cechą są emocje. To podróżowanie w czasie i przestrzeni.

Wystawa „Struktury intymne” prezentuje najnowsze prace artystki. Kompozycje składające się z dużych płócien oraz rzeźby ceramiczne stanowią idealne połączenie materii. Jednak, pomimo doskonałej symbiozy, elementy te nie są od siebie zależne – żyją swoim życiem, a każdy jest indywidualnym, skończonym dziełem. Artystyczne duety Joanny Roszkowskiej nie walczą o uwagę odbiorcy. To odbiorca nie jest w stanie oderwać od nich wzroku…

Wystawa czynna od 22 lipca do 21 sierpnia 2021 roku. Wernisaż wystawy 22.07 godz. 17:00, wstęp wolny. Zapraszamy!

Station of Art Gallery
ul. Grzybowska 12/14
00 -132 Warszawa
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!