Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Spotkanie autorskie "Własny Pokój"

Spotkanie autorskie "Własny Pokój"
📅 Data: sobota, 24 lipca 2021

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Rotacyjny Dom Kultury na Jazdowie, Jazdów 3/18 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na spotkanie z autorkami odbywającymi pisarskie rezydencje w Rotacyjnym Domu Kultury w ramach projektu "Własny Pokój". Rezydentki otrzymały w maju przestrzeń do pracy nad swoimi tekstami wokół tematu ekofeminizmu. Po raz pierwszy tego terminu użyła francuska feministka Françoise D’Eaubonne w 1974 w książce „Feminizm albo śmierć”. D’Eaubonne pisała, że tak jak wyzysk kobiet przez mężczyzn jest szkodliwy dla całego społeczeństwa, tak samo eksploatacja natury przez ludzi jest szkodliwa dla całej planety. Obecnie nie ma jednego „właściwego” ekofeminizmu, a na to pojęcie składają się różne narracje.

Na spotkaniu autorki opowiedzą o tekstach powstałych w trakcie rezydencji i porozmawiają z Aleksandrą Kamińską o współczesnych wyzwaniach na styku sztuki, literatury i aktywizmu ekofeministycznego.

24.07. godz. 18:00, Rotacyjny Dom Kultury na Osiedlu Jazdów

Autorki:

Kamila Buchalska
Dolnoślązaczka. Nie publikowała często, ponieważ pomagała publikować innym. Jeśli pisze, to najczęściej o książkach, poliamorii, feminizmie i ekologii. W ramach Teatru na Faktach (Instytut Grotowskiego) realizuje spektakl dokumentalny poświęcony doświadczeniu wychodzenia z traumy gwałtu i kazirodztwa.

Marta Mitek
Mazowszanka. Rozmaite teksty (opowiadania, wiersze, eseje, artykuły) publikowała m.in. w „Dwutygodniku”, „Piśmie”, „Magazynie DGP”, „Zwykłym życiu”, „Fabulariach”, „Stronie Czynnej”, „Drobiazgach”, „Helikopterze”, magazynie „G’RLS”, zinach „Girls to the Front” i „Krzak Papier”.

Martyna Kleszcz
Jestem zielarką i posiadam małą zielarnię Zdrowe Chwasty w Katowicach. Z wykształcenia jestem jednak kulturoznawczynią i uwielbiam pisać. Skończyłam również filozofię. Piszę obecnie teksty łączące świat przyrody i kulturę. Tematycznie ciekawią mnie dawne ogrody miejskie, łąki kwietne czy ogólnie pojęta obecność przyrody w przestrzeni miejskiej. Uwielbiam taż dawną literaturę poświęconą wegetarianizmowi, stare zielniki, w szczególności te kobiece, a także tematykę pożywienia głodowego.

Prowadzenie:
Agata Wnuk - współzałożycielka inicjatywy Girls to the Front, redaktorka feministyczno-queerowego zina. Prowadzi audycję w Radiu Kapitał, organizuje warsztaty oraz koncerty i wydarzenia promujące kobiety i osoby queer na warszawskiej scenie muzycznej. Zajmuje się pracą z ciałem, jest joginką i performerką, współpracowała m.in. z Joanna Piotrowską pozując do serii zdjęć i filmów (Shelters, 2017; Animal Enrichment, 2019) oraz występując w performansach w ramach Art Basel (Untitled, 2017) czy Warsaw Gallery Weekend w Galerii Dawida Radziszewskiego (Untitled, 2018). Ilustratorka i DJka.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę