Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Jadalne miasto Warszawa — premierowy weekend

Jadalne miasto Warszawa — premierowy weekend

reklama
📅 Data: niedziela, 25 lipca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 15:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Motyka i Słońce, ul. Jazdów 3/9 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Jaka jest przyszłość naszego żywienia? Czy Warszawa dołączy do miast takich jak Wiedeń, Londyn czy Paryż, wyznaczających trendy w miejskim rolnictwie i ogrodnictwie?
23 lipca swoją internetową premierę będzie miał dokument sieciowy „Jadalne miasto Warszawa”. To futurystyczna multimedialna opowieść o tym, w jaki sposób miasto mogłoby odzyskać suwerenność żywieniową.
Więcej informacji: link
🌽🥒🥔

W ramach premierowego weekendu zapraszamy na:
🌶🍅🍎
23 lipca 2021 (piątek) 18:00 — odpalamy dokument sieciowy👉 link
Oddajemy głos pięciu inicjatywom, które mogą nadać nowy kierunek polityce żywnościowej miasta. Ta historia pokazuje, że projekty realizowane w małej skali mają duże znaczenie. Rolnictwo wspierane przez społeczność, kooperatywy spożywcze, rodzinne ogródki działkowe, ogrody społecznościowe czy gastronomia korzystająca z lokalnych, sezonowych i ekologicznych produktów stają się ważną częścią jadalnego miasta. Ich wzmacnianie oznacza zarazem wsparcie realnych zmian środowiskowych i społecznych. O tym, jak działają, oraz o wartościach i ideach, jakie za nimi stoją, opowiadają przedstawiciele i przedstawicielki tych inicjatyw.
Wyobraź sobie miasto, w którym owoce i warzywa rosną na miejskich farmach, w ogrodach społecznościowych albo uprawiane są na dachach i w przydomowych ogródkach. Wyobraź sobie, że jedzenie nie musi przebywać setek czy tysięcy kilometrów, za to masz dostęp do świeżych produktów pochodzących z lokalnych, ekologicznych gospodarstw. Wyobraź sobie, że Warszawa, jadalne miasto przyszłości, zmienia się w zdrowsze, lepsze do życia i bardziej odporne miejsce.
Jaką przyszłość wybierasz?
🌶🍅🍎

🌾🌱🎋
25 lipca 2021 (niedziela), 15:00 w Motyce i Słońce — Usiądźmy w kręgu nasion. Warsztat nasienny
Interesujesz się nasionami? Uprawiasz jedzenie w ogródku, gospodarstwie lub na parapecie? Porozmawiajmy o tym! Przyjdź na spotkanie, w trakcie którego podzielimy się swoimi nasiennymi historiami. Zarysujemy kontekst gospodarczy, polityczny i społeczny, opowiemy o koncentracji rynku nasiennego, patentach, wielkich przejęciach i sytuacji rolników i rolniczek wobec tych zmian. Pokażemy też alternatywne ruchy i społeczne domy nasion. W częściej praktycznej podzielimy się wiedzą, jak zdobyć dobre nasiona starych odmian, według jakich zasad budować swój skarbiec nasion, jak w praktyce zachowywać nasiona i jak je właściwie przechowywać. Wspólnie pozyskamy nasiona z kilku warzyw.
🌾🌱🎋

🍐🥕🍏
25 lipca 2021 (niedziela), 18:30 w Motyce i Słońce — Spotkanie wokół dokumentu sieciowego „Jadalne miasto Warszawa”
Skąd pochodzi jedzenie, które trafia na nasze talerze? Gdzie i jak szukać rozwiązań, które umożliwią nam korzystanie z ekologicznych, sezonowych i lokalnych produktów? Jakie są alternatywy dla wielkiego przemysłu spożywczego? Czy funkcjonujące już inicjatywy mogą nadać nowy kierunek polityce żywnościowej i czy mogą nam pomóc poradzić sobie z obecnymi zmianami klimatycznymi i społecznymi?
Zapraszamy do wspólnej refleksji i dyskusji wokół idei jadalnego miasta.
🍐🥕🍏

ℹ Dokument sieciowy „Jadalne miasto Warszawa” jest zwieńczeniem projektu Biennale Warszawa „W kierunku solidarnego żywienia. Warszaw 2030+”. Niedzielne spotkania w Motyce i Słońce (Jazdów 3/9, Warszawa) są częścią wydarzenia „Warszawska suwerenność żywnościowa” w ramach Festiwalu Otwarty Jazdów.
Projekty finansuje m.st. Warszawa.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!