Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Baczyńska/Daniłowicz/Libner/Zientara

Baczyńska/Daniłowicz/Libner/Zientara
📅 Data: sobota, 4 września 2021

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wawer, Kinokawiarnia Stacja Falenica, ul. Patriotów 44B (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na wydarzenie muzyczne Baczyńska/Daniłowicz/Libner/Zientara w Ogródku Letnim Stacji Falenica
👉kiedy? 4 września
👉o której? g.19.00

Improwizowana muzyka kwartetu to spotkanie tradycji eksperymentu i muzyki klubowej.

Maja [Maya] Baczyńska – misy dźwiękowe, głos, perkusjonalia, skrzypce, looper
Przemek Daniłowicz – gongi, lutnia oud, tar, cigar boxes
Konrad Zientara „K’sadhu” – elektronika
Rafał „Ruff” Libner – didgeridoo, drumle, handpan, fx ...

Transowa elektronika łączy się ze światem wibrujących brzmień śpiewających mis, gongów i didgeridoo. Elektronicznym bitom towarzyszą perkusjonalia, głos, drumle i inne stare i nowe instrumenty z różnych zakątków świata. Przestrzeń gdzie kąpiel w dźwiękach spotyka się z klubowym misterium jednocześnie przynosząc uczestnikom relaks, rozrywkę i całą gamę fizycznych i artystycznych doznań.

Maja [Maya] Baczyńska – muzyk, reżyser, autorka tekstów do utworów muzycznych oraz poezji i prozy. Absolwentka i doktor sztuk muzycznych Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Akademii Filmu i Telewizji, Laboratorium Reportażu Uniwersytetu Warszawskiego i Wajda School w Warszawie. Członkini: Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków, Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Związku Autorów i Producentów Audiowizualnych ZAPA. Zastępca redaktor naczelnej w magazynie Presto. Muzyka Film Sztuka/Presto Junior oraz redaktor naczelna Presto filmowego i koordynatorka akcji społecznej My Music Story. Założycielka grupy filmowej MUDO Music Documentaries, jej filmy były pokazywane na festiwalach w Polsce i na świecie, a także emitowane w telewizji. Laureatka nagród filmowych, teatralnych i poetyckich. Stypendystka Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, ZAiKS-u oraz STOART-u. Regularnie koncertuje w różnych składach, wykonując muzykę intuicyjną, na styku eksperymentu i tradycji, chętnie łącząc brzmienia etniczne z elektroniką oraz improwizując do spektakli teatralnych i tanecznych.
Współprowadzi z tłumaczem Pawłem Stroińskim filozoficznego bloga „My Messages”. Interesuje się muzyczną terapią z użyciem mis dźwiękowych (ukończone kursy u nauczycieli polskich i tybetańskich). Od 13 lat regularnie prowadzi warsztaty m.in. medytacji z misą i haiku oraz głosu intuicyjnego i pieśni tradycyjnych, a także zajęcia muzyczne dla dzieci, dorosłych i seniorów, w tym dla osób autystycznych i z zespołem Aspergera. Od 2019 roku należy do kadry pedagogicznej studiów podyplomowych „Muzyka w mediach” w Collegium Civitas w Warszawie. W tym samym roku weszła w skład tworzącego muzykę eksperymentalną z pogranicza etno i elektroniki kwartetu Baczyńska/Daniłowicz/Zientara/Libner.

Przemek Daniłowicz
Gitarzysta, producent, kompozytor, realizator dźwięku. Studiował w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie gitary jazzowej i fortepianu. Absolwent Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie na wydziale realizacji dźwięku. Współpracował z wieloma znakomitymi artystami (m.in. z Andrzejem Wajdą Tomaszem Stańko,Zbigniewem Libera, Joelem Gripem, Eve Risser, Yuko Oshima, Niklas Barno, Seiko Fukushimą). Jest właścicielem studia muzycznego Silent Production. Zajmuje się miksowaniem i masteringiem. Tworzy muzykę do filmów i innych form audiowizualnych, ponadto realizuje dźwięk w postprodukcji i na planach filmowych. Komponuje i gra muzykę z pogranicza jazzu, elektroniki, muzyki eksperymentalnej, improwizowanej, również muzykę etno, wykorzystując nowatorskie techniki. Pasjonuje się kolekcjonowaniem i grą na instrumentach etnicznych np. gong, saz, ocean drum, udu i wiele innych. Od 2019 wszedł w skład tworzącego muzykę eksperymentalną z pogranicza etno i elektroniki kwartetu Baczyńska/Daniłowicz/Zientara/Libner.

Rafał „Ruff” Libner
Muzyk, podróżnik, dźwiękowiec, autor tekstów i performer. Na didgeridoo gra od 1998 roku. Współtwórca Radio Samsara, Nell’ Ambientes, Balanda Didjeridoo Duo, współpracował z krakowskim „Teatrem Starym” – rola muzyka didjeridu w „Factory 2” Krystiana Lupy, Storia Theurgica Dynamic Multimedia Project, Gadającą Tykwą, Magic Carpathians, „Studnia O”, podczas licznych pobytów w Nepalu koncertował i nagrywał z Shyam Nepali Group. Tworzy muzykę do performansów butoh (Zdrojewska/Libner –
„Niesen”, „Punkt Zero”, „Nebula”, „Kontinuum”). Współorganizator Festiwalu Didgeridoo “Dźwięki z Korzenia” Od 2019 wszedł w skład tworzącego muzykę eksperymentalną z pogranicza etno i elektroniki kwartetu Baczyńska/Daniłowicz/Zientara/Libner.
Solowo występuje jako:
Soundbreathing czyli Ruff solo, w konwencji live looping one man band – Oddychanie Dźwiękiem Didgeridoo – Elektro Akustyczny chillout na instrumentach etnicznych: didgeridoo, drumle, echa, pętle i pogłosy, handpan, shruti box, dźwięki tła…

Konrad Zientara „K’sadhu”
Artysta multimedialny, architekt i wynalazca pracujący z powietrzem – ze światłem, z dźwiękiem, z kształtem i z przestrzenią. Artysta związany z Kolonią Artystów w Stoczni Gdańskiej. Współtwórca architektoniczno-dizajnerskiego tandemu MRKK, grupy twórczego nieładu – Niezależny Związek Bardzo Artystów NieZBA, zespołów Zwischenwald, Noise Café, Pravda i innych, założyciel studia i warsztatu muzycznego Squid Sound System, w ramach którego tworzy autorskie instrumenty elektroniczne oraz nagłaśnia i obsługuje wydarzenia muzyczno-performatywne. Od 2019 wszedł w skład tworzącego muzykę eksperymentalną z pogranicza etno i elektroniki kwartetu Baczyńska/Daniłowicz/Zientara/Libner.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wawer lub w kategoriach: koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧