Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Kompostuj Warszawo! - warsztaty

Kompostuj Warszawo! - warsztaty

reklama
📅 Data: wtorek, 03 sierpnia 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 16:30

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Kamień. Pawilon Edukacyjny, Wybrzeże Puckie 1 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
To już ostatnie warsztaty kompostowania w te wakacje❗
Zapraszamy na praktyczne zajęcia w terenie, dzięki którym poznacie tajniki kompostowania. Zdobytą podczas warsztatów wiedzę będziecie mogli wykorzystać zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Dowiecie się m.in. – jak wykorzystać liście, trawę oraz domowe odpady organiczne do produkcji żyznego kompostu.

🟢 KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?
• dorośli
• młodzież
• dzieci w wieku 10+ z opiekunem

🟢 GDZIE I KIEDY?
Warsztaty odbędą się we wtorek 3 sierpnia 2021 r. w 👉 Pawilonie Edukacyjnym Kamień na Golędzinowie, nad Wisłą (ul. Wybrzeże Puckie 1) w dwóch grupach:
✔ Grupa 1: 16.30-17.45
✔ Grupa 2: 18:00-19.15

🟢 ZGŁOSZENIA
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na warsztaty obowiązują ZAPISY❗
Przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o zapoznanie się z Klauzulą Informacyjną, dostępną na stronie wydarzenia (link poniżej).
Zgłoszenia przyjmujemy mailowo na adres 👉 [email protected] do 03.08.2021 r. (wtorek) do godz. 12:00 lub do wyczerpania miejsc.
Organizator prześle maila zwrotnego do każdej osoby zgłaszającej się na warsztat w celu potwierdzenia dostępności miejsc i poinformuje, czy została ona wpisana na listę uczestników.
W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko uczestnika, wybraną grupę warsztatową (1 lub 2) oraz zawrzeć poniższą klauzulę.

🟢 WIĘCEJ O WARSZTATACH
Kompost 🍐🌱🍋, zwany czasem czarnym złotem ogrodników, to nic innego jak przetworzone w naturalny nawóz resztki organiczne, które każdy i każda z nas może używać w domowej uprawie roślin.
Podczas warsztatów:
▶ dowiecie się czym jest kompost i po co kompostujemy? Jak używać kompostu?
▶ poznacie odpowiedź na pytanie dlaczego kompost jest bardziej ekologicznym wyborem niż kupna ziemia;
▶ poznacie informacje praktyczne, m.in. o budowie kompostownika.
Warsztaty zakończą się częścią praktyczną - wspólnie zrobimy kompostowe kule nasienne, dzięki którym wybrane przez Was miejsca rozkwitną łąkowymi kwiatami. 🌼🌻
Podczas warsztatów eksperci odpowiedzą na pytania związane z zagadnieniem kompostowania.
Warsztaty poprowadzą 👉 Anna Albin i Magdalena Oprządek z Pracowni Edukacji Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego.

🟢 ORGANIZATORZY
Warsztaty odbywają się w ramach porozumienia o współpracy pomiędzy Zarządem Zieleni m.st. Warszawy a Wydziałem Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, w ramach projektu ▶ „Kompostuj Warszawo” Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

🟢 KAMIEŃ – MIEJSCE NOWOCZESNEJ EDUKACJI I SPOŁECZNEJ AKTYWNOŚCI ORAZ PLATFORMA WSPÓŁPRACY Z OŚRODKAMI NAUKOWYMI I KULTUROWYMI
Pawilon edukacyjny Kamień to miejsce nowoczesnej edukacji przyrodniczej, korzystającej m.in. z okolicznych zasobów przyrody obszaru Natura 2000 i budującej świadomość przyrodniczą i ekologiczną warszawiaków. To także część Dzielnicy Wisła otwartej dla młodych i dorosłych, chcących bliżej poznać ulubioną rzekę i jej naturalne bogactwo. Celem Kamienia jest również wsparcie zielonych inicjatyw mieszkańców oraz stworzenie platformy współpracy z organizacjami pozarządowymi działającymi w sferze ekologii, a także uznanymi ośrodkami naukowymi i kulturowymi.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!