Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

V Marsz Milczenia ’44

V Marsz Milczenia ’44

reklama
📅 Data: niedziela, 01 sierpnia 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 16:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Jana Kilińskiego 1 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Po raz piąty przejdzie ulicami stolicy Marsz Milczenia ’44 - wyraz hołdu dla ofiar złożonych tak przez Powstańców, jak i mieszkańców ówczesnej Warszawy. Zapraszamy z biało-czerwonymi flagami, ale bez oznaczeń przynależności partyjnych i organizacyjnych. W ciszy i skupieniu pójdziemy śladami walki i wypędzenia warszawianek i warszawiaków. Tak jak w latach ubiegłych, nie będzie nadużywania symboliki Powstania, rac i okrzyków typu "Śmierć Wrogom Ojczyzny", ale zaduma i powaga dla trudu i ofiar uczestników i świadków wydarzeń sprzed 77 laty.

Zbiórka 1 sierpnia godz. 16:30 na ul. Jana Kilińskiego 1. W tym roku na miejscu startu będzie prezentowana wystawa zatytułowana „Solidarność i wsparcie” z Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie.

Ruszymy, gdy skończą się syreny uruchomione o godz. 17 na pamiątkę wybuchu Powstania. Trasa Marszu Milczenia pozostaje bez zmian (od Kilińskiego, Długą do Arsenału, Aleją Solidarności, Jana Pawła II, a potem Grzybowską i Waliców).
Koniec marszu przewidywany jest na godz. 18.30 na ul. Waliców 14, przy jednej z ostatnich kamienic – świadka wojennej stolicy. Tam głos zabierze i o wystawie opowie Małgorzata Bojanowska – dyrektor pruszkowskiej placówki.

Na chętnych czekał będzie autokar, który zawiezie do pruszkowskiego muzeum. Powrót pomiędzy godz. 20.00 a 21.00. Wycieczka i zwiedzanie jest darmowe.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!