Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Christina Dimitriadis "Technologie siebie / Technologies of the Self"

Christina Dimitriadis "Technologie siebie / Technologies of the Self"
📅 Data rozpoczęcia: piątek, 10 kwietnia 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 31 maja 2015

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Galeria Studio, Pl. Defilad 1 (w Teatrze Studio) wejście od Marszałkowskiej (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Technologie siebie (Technologies of the Self) to pierwsza indywidualna wystawa Christiny Dimitriadis w Polsce. Złożą się na nią cykle fotograficzne z lat 1995–2015 – projekty tematyczne powstające przez blisko 20 lat głównie w Niemczech i w Grecji, w tym: Private Spaces (Przestrzenie prywatne), Obscure Passages (Mroczne pasaże), czy Oblivion’s Exercises (Ćwiczenia z zapominania).

Dimitriadis ma niemiecko-greckie korzenie, jest pół Niemką (od strony matki) i pół Greczynką (od strony ojca). Urodziła się w Salonikach, studiowała w Nowym Jorku, mieszka i pracuje w Berlinie. Jej projekty dotyczą nieoczywistej, zmiennej tożsamości: koniecznych transformacji, procesu zakorzeniania i wykorzeniania, ciągłych powrotów i ucieczek, a jej życie i twórczość nieuchronnie skazane są na dialektykę przypominania i zapominania. Ta dynamika zmieniła się dodatkowo w ostatnich latach – w czasie kryzysu w Grecji, który drastycznie wpłynął na życie jej rodziny, a także na jej pracę artystyczną. Jak mówi artystka „każdy Grek musiał pożegnać część swojej historii i stworzyć nową tożsamość”. „Technologie siebie” [techniki siebie, praktyki siebie] w nauce i filozofii odnoszą się do podmiotu i jego relacji ze światem.

więcej informacji na stronie wydarzenia (link poniżej)

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Wygraj pobyt w hotelu!