Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Bielany na Orbicie | Jak i po co budować łaziki marsjańskie? | Fantastyczne czarne dziury i jak je znaleźć

Bielany na Orbicie | Jak i po co budować łaziki marsjańskie? | Fantastyczne czarne dziury i jak je znaleźć
📅 Data: wtorek, 24 sierpnia 2021

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:30

📌 Miejsce: Warszawa - Bielany, Romaszewskiego 19 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Co ciekawego dzieje się w kosmosie? Bardzo dużo! Opowiedzą nam o tym kosmiczni prelegenci na spotkaniach z serii #BielanyNaOrbicie w bielańskim parku Herberta. Każdy znajdzie coś dla siebie – na kosmos patrzymy z ogromnym rozmachem – od astronomii i czarnych dziur, poprzez budowę rakiet, łazików i satelitów po puszczenie wodzy fantazji i pomyślenie "a co jeśli?".

📅 24 sierpnia wystąpią:

👩‍🚀 Mateusz Karpiński
⚙️ Jak i po co budować łaziki marsjańskie?
Do czego właściwie służą łaziki? Skąd pochodzą te najlepsze, i czemu akurat z Polski? Co skłania tylu młodych inżynierów do poświęcania niezliczonych godzin na ich przygotowanie? Podczas prezentacji „Jak i po co budować łaziki marsjańskie?” będzie można poznać odpowiedzi na te pytania, rozeznać się w realiach zawodów studenckich oraz dowiedzieć się jak już podczas studiów można stawiać pierwsze kroki w kierunku kariery inżyniera kosmicznego.
Mateusz Karpiński - Wieloletni członek, a następnie lider projektu Sirius, mającego na celu budowę łazików marsjańskich na międzynarodowe zawody z serii Rover Challenge. W przerwie od łazików, student 3. roku mechatroniki na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.

👩‍🚀 Łukasz Wyrzykowski
⚫ Fantastyczne czarne dziury i jak je znaleźć
Czarne dziury są wśród nas, zwykle powstają w wybuchach supernowych gdy masywna gwiazda kończy swoje życie. W samej naszej Galaktyce powinniśmy spodziewać się ich w setkach milionów, wiemy jednak tylko o kilkudziesięciu. Gdzie są zatem brakujące czarne dziury i jak je znaleźć? Opowiem Państwu jak ich poszukujemy wykorzystując fakt ugięcia czasoprzestrzeni przez masywne obiekty. Opowiem też o europejskiej misji kosmicznej Gaia, która jest obecnie najczulszym instrumentem w kosmosie.
Łukasz Wyrzykowski - profesor astronomii, spędził 10 lat na Uniwersytecie w Cambridge, obecnie pracuje w Obserwatorium Astronomicznego UW, prowadzi grupę badawczą wykorzystującą misję kosmiczną Gaia oraz sieć teleskopów naziemnych do badań nad czarnymi dziurami i ciemną materią. Mieszka na Starych Bielanach z żoną - doktorem biblistyki, trójką dzieci i psem Alfą Sagittarii.

🗣️ Wydarzenie poprowadzi Radek Grabarek, redaktor naczelny portalu weneedmore.space, który na każdym z obu wydarzeń wystąpi ponadto z prezentacją o tym, co dzieje się teraz ciekawego w kosmosie.

📍 Gdzie? Biblioteka Publiczna im. Stanisława Staszica m.st. Warszawy w Dzielnicy Bielany przy ul. Zbigniewa Romaszewskiego 19.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Bielany lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę