Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Kino Letnie vol. 6 WJF | Pod Ostrzałem

Kino Letnie vol. 6 WJF | Pod Ostrzałem
📅 Data: wtorek, 24 sierpnia 2021

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, 🌊 nad Wisłą, Plac Defilad (pokaż na mapie)

💲 Udział w wydarzeniu płatny: do 10 zł za osobę

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Ostatnie spotkanie w cyklu organizowanym wspólnie z WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI. Tym razem porozmawiamy o tym, czy i dlaczego potrzebujemy dokumentacji ludzkiego cierpienia, a po debacie pokażemy film "Pod ostrzałem" ("Under the wire").

📷 Obraz ludzkiego cierpienia 📷
Debata o godz. 20:30 prowadzona przez Michała Żakowskiego z Radio 357 z udziałem Magdaleny Kicińskiej (redaktorki naczelna magazynu „Pismo”), Macieja Moskwy (fotografa) i Rafała Grzelewskiego (byłego dziennikarza TVN, obecnie osobą odpowiedzialna za współpracę z mediami w Polskiej Akcji Humanitarnej)
Wspólnie zastanowimy się, jak i dlaczego pokazywać ludzkie cierpienie? Jakie kryteria musi spełniać zdjęcie, film a także korespondencja z katastrofy humanitarnej, aby wzbudzić zainteresowanie odbiorców, wpłynąć na losy tych, o których opowiada, a także uszanować ich godność. Czemu potrzebujemy dokumentacji ludzkiego cierpienia i do czego jej używamy?

🎥 POD OSTRZAŁEM 🎥
12 lutego 2012 roku legendarna korespondentka wojenna „The Sunday Times” Marie Colvin i fotograf Paul Conroy pojechali do spustoszonej wojną Syrii, aby udokumentować los cywilów uwięzionych w oblężonym przez syryjską armię mieście Homs. Misja zakończyła się tragicznie. Z wyprawy wrócił tylko Conroy. Film opowiada, co stało się z parą przyjaciół podczas jednej z najbardziej dramatycznych dziennikarskich wypraw czasów Arabskiej Wiosny. Poznajemy też kluczowe wydarzenia wojennej tragedii, jaka rozegrała się w Syrii.
Ich wyprawa przypomina podróż do piekła, która zakończyła się dramatyczną ucieczką Conroya z miasta. Obrazy zniszczeń wojennych w Syrii, połączone z nigdy wcześniej niepublikowanym materiałem archiwalnym z wyprawy podkreślają tragiczny wymiar tej podróży. Pełna bohaterstwa i odwagi wyprawa pokazuje, do jakiego stopnia wojna dotyka zarówno niewinnych syryjskich cywilów, jak i dziennikarzy, którzy chcą o niej opowiedzieć. Film powstał na podstawie książki „Under the Wire” Paula Conroya.

Autorki cyklu: Monika Szewczyk-Wittek i Katarzyna Sagatowska
Organizatorzy: WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI, Fundacja Powiększenie, Plac DEFILAD, STUDIO teatrgaleria, Miasto Stołeczne Warszawa
Partner główny: E. Wedel
Partnerzy: Polska Akcja Humanitarna, barStudio

📅 Wtorek, 24 sierpnia, godz. 20:30 (debata) i 21:30 (film)
🎟️ Wstęp/wypożyczenie leżaka 2 złote
📣 Projekt Plac Defilad jest współfinansowany przez M. St. Warszawa

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę