Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

RITMO! // Ritmodelia // Ritmolanda // Ritmo Bloco// Ed Szynszyl // Impreza

RITMO! // Ritmodelia // Ritmolanda // Ritmo Bloco// Ed Szynszyl // Impreza
📅 Data: piątek, 19 lipca 2013

⌚ Godzina rozpoczęcia: 22:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Cafe Kulturalna, Plac Defilad 1 (PKiN) (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
fb tt w msg wa tm em cp
reklama


RITMO!, czyli kolejne spotkanie z bębnami w Kulturalnej.

Na dobry początek wystąpią grupy uczestników warsztatów bębnów afrykańskich i batucady "Rytmika świata", które odbywają sie w dniach 8-11 lipca dzięki wsparciu finansowemu m. st. Warszawy.

Ritmodelia

To nie tylko grupa perkusyjna ale kilkunastoosobowe nieformalne stowarzyszenie, artystyczny kolektyw, który angażuje się w różnorodne projekty na polu muzyki perkusyjnej. Równolegle z aktywnością koncertową oraz z pogłebianiem wiedzy o muzyce etnicznej grupa pracuje nad własnymi kompozycjami. W 2010 roku ukazała się pierwsza autorska płyta zespołu pod tytułem „It’s not batucada!“. Do najciekawszych dotychczasowych występów Ritmodelii zaliczają się: koncerty na EXPO 2008 w Saragossie, na Festiwalu Kultury Żydowskiej 2007 z Frankiem Londonem, na festiwalu Top Trendy 2009 z Marią Peszek a także na Festiwalu Teatralnym Malta 2006, Wrocław Non Stop 2006, Crossdrumming 2005, Festiwalu Tradycji i Awangardy "Kody" 2009, Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym w Krakowie 2011 i Folk Music Camp w Voru 2011. Zespół wystąpił takze na Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień" 2011 oraz tworzył oprawę muzyczną do meczów na Stadionie Narodowym w Warszawie na turnieju UEFA EURO 2012.
W Kulturalnej wystąpią w specjalnym programie razem z gośmi z zespołu Sambalanga - Leo Vilhena (cavaquinho) i Eric Folly (voc). Zespół zagra w składzie: Nikodem Bąkowski, Ania Patynek, Kuba Pogorzelski, Leo Vilhena, Bogusz Wekka, Miki Wielecki.

Ritmolanda

Grupa perkusyjna z Holandii w składzie: Paul van Nispen, Milan Pestel, Jasper Ras, Remco Klerks, Bas Kok, Pim Buitenhek, Sjoerd Rooseboom, Carlo Kriekaard.

DJ Ed Szynszyl (Paweł Kucharczuk)

Popularyzator wielokulturowości w Polsce, kolekcjoner muzyki, współprowadził programy w Jazz Radio i Radio Pin, Znany ogólnopolski animator wydarzeń kulturalnych (prezes brazylijskiej fundacji "Macunaima"). Współtworzył projekty: grupę twórczą Primitivo, Clue Źródło - Scena Muzyki Świata, Sheesha Lounge (Klub Arabski), Kamala (Klub Hinduski), cykle imprez w Organzie, Muzie i Monobarze, projekty edukacyjne Stowarzyszenia Kultury Brazylijskiej, festiwal "Planeta Latina", trzy edycje Warszawskiego Tygodnia Wielokulturowego oraz coroczny Festiwal Brazylijski "Bom Dia Brasil" w Warszawie (link. Ma na koncie wiele prestiżowych imprez w Polsce i poza jej granicami. wiecej na link

Ritmo Bloco

Potężna, 30-osobowa, otwarta grupa batucady szkolona od października 2012 przez Mikiego Wieleckiego i innych muzyków z Ritmodelii.

Wstęp: wolny.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: impreza
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę