Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

MY, FOTOGRAFKI. Magda Mołek rozmawia o książce "Jedyne. Nieopowiedziane historie polskich fotografek"

MY, FOTOGRAFKI. Magda Mołek rozmawia o książce "Jedyne. Nieopowiedziane historie polskich fotografek"

reklama
📅 Data: poniedziałek, 20 września 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Big Book Cafe, J.Dąbrowskiego 81 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
BIG BOOK CAFE prezentuje spotkanie z serii ŚWIEŻE OKO, w której zwracamy uwagę na nowe książki i zjawiska, które reprezentują.

MY, FOTOGRAFKI
Wieczór inspirowany

O tym, co widziały i uchwyciły za kulisami ważnych wydarzeń politycznych i sportowych. O codzienności fotoreporterskiej roboty w dobie analogowej. O tym, dlaczego wciąż mało kobiet idzie w ich ślady. I dlaczego odwiesiły aparaty.

Mówią znakomite fotografki MAJA SOKOŁOWSKA i ANNA BRZEZIŃSKA oraz MONIKA SZEWCZYK-WITTEK, autorka książki „Jedyne. Nieopowiedziane historie polskich fotografek".
Wieczór prowadzi: MAGDA MOŁEK.

Przyjdź lub obejrzyj on-line.
Rozmowę transmitujemy na Facebooku >> link
Liczba miejsc w Big Book Cafe jest ograniczona (50 os.), wstęp wolny, nie robimy rezerwacji, zapraszamy od godz. 18.30. Obowiązuje dezynfekcja rąk oraz zasłanianie ust i nosa w czasie całego spotkania.

O KSIĄŻCE
„Jedyne. Nieopowiedziane historie polskich fotografek” to opowieści dziesięciu fotografek, które w zawodzie zdominowanym przez mężczyzn miały siłę mówić własnym głosem. Pokazywały różne oblicza Polski — od peerelowskich dekad, przez okres transformacji ustrojowej po współczesność. Poruszały szerokie spektrum tematów i różnych rodzajach fotografii — zaangażowane reportaże społeczne, fotografię polityczną, studyjną, naukową, artystyczną i sportową. Ich fascynujące historie odsłaniają kulisy pracy fotoreporterskiej.
Bohaterkami książki „Jedyne. Nieopowiedziane historie polskich fotografek” są: Anna Beata Bohdziewicz, Anna Brzezińska, Iwona Burdzanowska, Joanna Helander, Marzena Hmielewicz, Anna Michalak-Pawłowska, Anna Musiałówna, Anna Pietuszko-Wdowińska, Agnieszka Sadowska oraz Maja Sokołowska. Publikacja jest bogato ilustrowana zdjęciami z ich archiwów oraz z zasobów czasopism i agencji fotograficznych. To lektura dla wszystkich osób, które w cudzych historiach i obrazach fotograficznych szukają opowieści o nas samych i naszych czasach.
Jesienią 2021 r. w Domu Spotkań z Historią rozpocznie się wystawa prac fotografek, które są bohaterkami książki JEDYNE.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!