Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

KSIĄŻKA ZA WOREK ŚMIECI

KSIĄŻKA ZA WOREK ŚMIECI

reklama
📅 Data: sobota, 18 września 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
„Książka za worek śmieci” w Warszawie!

Już 18 września odbędzie się ogólnopolska edycja akcji „Książka za worek śmieci”. Wspólne sprzątanie odbędzie się tego dnia w 16 wojewódzkich miast Polski, w tym w Warszawie. Osoby, które jako pierwsze wypełnią formularz rejestracyjny, a w dniu wydarzenia wezmą udział we wspólnym sprzątaniu, otrzymają książki.

„Książka za worek śmieci” to społeczna akcja sprzątania świata zainicjowana w 2019 roku przez Annę Jaklewicz, podróżniczkę i edukatorkę. Jej uczestnicy wspólnie sprzątają lasy, brzegi rzek, miejskie parki - wszystkie te miejsca, które z powodu zaśmiecenia wymagają interwencji. Prezentem i podziękowaniem dla zarejestrowanych uczestników wydarzenia są książki.

Pomysł na akcję zachęcającą do dbania o środowisko i czytania książek narodził się w Gryfinie. Tam, podczas festiwalu podróżniczego, promowałam swoją książkę „Indonezja. Po drugiej stronie raju”. Zależało mi na połączeniu opowieści z podróży z edukacją ekologiczną. Postanowiłam więc działać także lokalnie, a do wspólnego sprzątania zachęcać książkami. Podczas tej pierwszej akcji zebraliśmy niemal dwie tony śmieci! Postanowiłam więc działać dalej. Ruszyłam w Polskę, żeby promować ekologiczny styl życia - opowiada Anna Jaklewicz. 

JAK PRZYŁĄCZYĆ SIĘ DO AKCJI „KSIĄŻKA ZA WOREK ŚMIECI” W WARSZAWIE?

Warszawa już po raz czwarty znalazła się na mapie akcji „Książka za worek śmieci”.
W stolicy 18 września sprzątane będą okolice Kopca Powstania Warszawskiego, przygotowywane do rewitalizacji. Żeby wziąć w niej udział należy się zarejestrować.

REJESTRACJA >> link

Na zarejestrowanych uczestników wydarzenia czeka w Warszawie 50 książek, a w całej Polsce aż 1000. Otrzymają je Ci, którzy jako pierwsi zarejestrują swój udział w wydarzeniu i wezmą udział we wspólnym sprzątaniu. Uczestnikiem wydarzenia może być osoba dorosła. Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w akcji wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Dla nich przeznaczono dodatkową pulę książek.

W miejscu zbiórki, na uczestników wydarzenia będą czekać koordynatorzy. Oprócz symbolicznych książek, wręczą każdemu rękawice oraz worki, niezbędne do sprzątania w terenie – wyjaśnia Anna Jaklewicz, organizatorka akcji.

ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

Oprócz akcji sprzątania, w Warszawie w miejscu akcji będzie prowadzona zbiórka odpadów elektronicznych, elektrycznych i baterii. Żeby oddać elektroodpady, zalegające w domu, nie trzeba wypełniać formularza rejestracyjnego ani brać udziału w akcji sprzątania. Wystarczy przyjść do punktu zbiórki uczestników wydarzenia (link i oddać zużyty sprzęt.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!