Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wystawa "Salon Stolicy Apostolskiej"

Wystawa "Salon Stolicy Apostolskiej"
📅 Data rozpoczęcia: czwartek, 16 kwietnia 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 03 maja 2015

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Zamek Królewski - Dziedziniec Wielki (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Gościem Honorowym XXI Targów Wydawców Katolickich będzie Państwo Watykańskie. Ta bezprecedensowa okoliczność pozwoli nam wszystkim odkryć i poznać bliżej historię i bogactwo kulturalne państwa małego geograficznie, ale wielkiego pod względem znaczenia politycznego, o „prestiżu duchowym”. Salon Stolicy Apostolskiej mieści się na powierzchni 400 m2, na planie odpowiadającym projektowi Bazyliki Watykańskiej Donato Bramantego, którego pięćsetna rocznica śmierci przypada w tym roku.

Na wystawie reprezentowane będą m.in.: Libreria Editrice Vaticana, Muzeum Watykańskie, Watykańska Biblioteka Apostolska, Tajne Archiwum Papieskie, Papieska Komisja Archeologiczna, Wydział Filatelistyczny i Numizmatyczny. Prawdziwymi perłami, które można będzie podziwiać, będą oryginalne rękopisy Piekła z Boskiej Komedii Dantego Alighieri z ilustracjami Sandro Botticellego oraz Iliada Homera z zestawionym tekstem po grecku i łacinie. Podziwiać można będzie także marmurowe rzeźby z Muzeów Watykańskich oraz książki z artystycznymi ilustracjami eksponatów watykańskiej kolekcji sztuki współczesnej. Tak o Salonie Stolicy Apostolskiej w Turynie 2014 r. mówił dyrektor Libreria Editrice Vaticana, ks. Giuseppe Costa: Stoisko jest bardzo efektowne. Myślę, że przejdzie do historii jako jedno z najlepszych, jakie kiedykolwiek widziano podczas Salonu. Ma pewien archaizujący styl, który podkreśla znaczenie historii książki. To kopuła wykonana z książek, prawdziwa i rzeczywista kopuła z drewna i książek.

Przewodniczącym delegacji i przedstawicielem Stolicy Apostolskiej będzie Ksiądz Kardynał Gianfranco Ravasi, przewodniczący Papieskiej Rady Kultury.

Wstęp wolny.
Wystawa czynna w godzinach otwarcia Zamku dla publiczności.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Wygraj pobyt w hotelu!