Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Angela Merkel. Dariusz Rosiak i Arkadiusz Stempin o dokonaniach Kanclerz Niemiec

Angela Merkel. Dariusz Rosiak i Arkadiusz Stempin o dokonaniach Kanclerz Niemiec

reklama
📅 Data: poniedziałek, 27 września 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Big Book Cafe, J.Dąbrowskiego 81 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
Kanclerz Niemiec właśnie odchodzi na emeryturę. O kulisach kariery najbardziej wpływowej kobiety naszych czasów i o tym, czy zostawia Europie trwałe dziedzictwo rozmawiają:
ARKADIUSZ STEMPIN, historyk i autor biografii Angeli Merkel,
DARIUSZ ROSIAK, dziennikarz, prowadzący Raport o stanie świata

27 września, PONIEDZIAŁEK, godz. 19.00
Przyjdź do BIG BOOK CAFE osobiście
lub oglądaj LIVE na Facebooku >> link

Jak to możliwe, że bojaźliwa doktor fizyki z Berlina Wschodniego i działaczka młodzieżówki komunistycznej w NRD została liderką jednego z kluczowych krajów Zachodu i mężem stanu? Na czym polegają strategie, które przyniosły jej sukces w „politycznej dżungli“?
Angela Merkel od lat pozostaje najbardziej wpływową kobietą w Europie. Niemcy utożsamiają ją z supermatką i narodową bohaterką, Grecy czy Hiszpanie obrzucają ją obelgami. Tej jesieni Merkel zdaje urząd Kanclerz Niemiec i odchodzi na emeryturę. Z tej okazji ukazuje się na nowo znakomita biografia „Cesarzowa Europy” Arkadiusza Stempina (Wyd. Agora) – poszerzona o rozdziały obejmujące ostatnie lata rządów Merkel, kiedy zmagała się z kryzysem ukraińsko-rosyjskim, falą uchodźców 2015 roku, skutkami Brexitu, Stanami Zjednoczonymi ery Trumpa czy wreszcie zaostrzającym się kryzysem klimatycznym i pandemią COVID-19.
Jaką Europę i jaki świat zostawia swoim następcom. Co zapamiętamy z jej rządów i czy świat potrzebuje nowej Angeli Merkel? W cyklu Świeże oko w Big Book Cafe z Arkadiuszem Stempinem rozmawia wybitny specjalista do spraw międzynarodowych, Dariusz Rosiak.

W spotkaniu możecie wziąć udział na dwa sposoby.
Zapraszamy osobiście do Big Book Cafe przy ul. J. Dąbrowskiego 81. Wstęp jest wolny, bez rezerwacji, limit miejsc – 70 os. Obowiązuje dezynfekcja rąk i noszenie maseczki przez cały czas trwania spotkania.
Albo zapraszamy do oglądania transmisji on-line na żywo w naszym kanale Facebook. Po wydarzeniu zapis rozmowy pozostanie na Facebooku, opublikujemy go także w kanale You Tube Big Book Cafe i Festival.

Po spotkaniu Arkadiusz Stempin będzie podpisywał swoją książkę.

O KSIĄŻCE „CESARZOWA EUROPY”:
Pasjonujący portret Angeli Merkel, która z niepozornej, pełnej kompleksów dziewczyny z prowincji trafiła na szczyty polityki, stając się twarzą współczesnych Niemiec i jednym z najbardziej wpływowych polityków w Unii Europejskiej.
Cesarzowa Europy, Bismarck w spódnicy, kryzysowa kanclerz, supermatką. Na czym polega fenomen Angeli Merkel? Jak była fizyk z Berlina wschodniego i córka pastora stała się najbardziej wpływową osobistością polityczną w Europie? Arkadiusz Stempin śledząc życie prywatne i zmagania polityczne Angeli Merkel, pomaga wyobrazić sobie Europę po zakończeniu politycznej kariery przez kanclerz Niemiec. W nowych rozdziałach książki, wydanej po raz pierwszy w 2014 r., opisuje ostatnie lata rządów Merkel. Czy znalazła sposób na opanowanie nękającej cały świat fali popularności skrajnej prawicy? Z jakim dziedzictwem jesienią 2021 zostawi swoich następców w Niemczech i Brukseli?

O AUTORZE:
Arkadiusz Stempin – historyk i politolog, specjalista od najnowszej historii Niemiec. Profesor Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera, gdzie jest kierownikiem katedry Konrada Adenauera i Uniwersytetu Alberta Ludwika we Freiburgu (Niemcy). Ukończył studia na Uniwersytecie Jagiellońskim i germanistykę na Uniwersytecie we Freiburgu, gdzie uzyskał doktorat (2003) i habilitację (2008).

O PROWADZĄCYM:
Dariusz Rosiak – dziennikarz radiowy i prasowy specjalizujący się w tematyce międzynarodowej, reportażysta, twórca i główny prowadzący Raportu o stanie świata, kiedyś w Programie III PR, obecnie realizowanego jako podcast. Dziennikarz Roku 2020 w konkursie Grand Press, nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” 2016.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!