Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Zły Festiwal - przegląd zespołów jazzowych

Zły Festiwal - przegląd zespołów jazzowych

reklama
📅 Data: sobota, 25 września 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Ogród Saski (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
Witamy na Złym Festiwalu!
25 września na plenerowej scenie Ogrodu Saskiego cofniemy się do Złej Warszawy Leopolda Tyrmanda.

Harmonogram:
🎉12:00 - 14:00 - wykład "Życie i twórczość Leopolda Tyrmanda" poprowadzony przez Marcela Woźniaka, autora biografii Leopolda Tyrmanda📗
🎉14:00 - 17:00 - warsztaty muzyczne "Podstawy improwizacji jazzowej"🎹 poprowadzone przez Michała Iwanka (obowiązują zapisy, szczegół poniżej)
🎉17:00 - 22:00 - koncerty jazzowe: 🎷🎹🎺
17:00 Mikołaj Janowski Solo
17:30 Magda Kuraś
18:30 Kris Quartet
19:00 Aleksandra Wapińska
19:30 Ronja x Wrona
20:30 Quiet Quartet
21:00 NeoKlez

"Myślę, że ludzkość długo jeszcze będzie sobie wyjaśniać, co to jest poezja, i pewnie nigdy nie znajdzie dokładnej odpowiedzi na to pytanie. Chyba, że poprzestanie na cudownych słowach Juliana Tuwima rzuconych niegdyś w historię kultur:
- Poezja - jest to, proszę panów, skok, skok barbarzyńcy, który poczuł Boga!
Nawiasem mówiąc: są to słowa, które najdoskonalej wyjaśniają jazz i przez jazz mogą być najdoskonalej wyjaśnione" - tak o jazzie pisał patron naszego wydarzenia. Kim był Leopold Tyrmand? Czy rzeczywiście był niesamowicie uzdolnionym obserwatorem rzeczywistości PRL? Czy może jednak zwykłym klaunem, jak próbowała przedstawić go bezpieka? I o co chodzi z tymi kolorowymi skarpetkami?🧦 Na te pytania odpowie nam Marcel Woźniak, autor biografii Leopolda Tyrmanda w pierwszej części Złego Festiwalu.

Po wykładzie wszystkich chętnych rozwinąć swoje umiejętności w zakresie improwizacji muzycznej zapraszamy na warsztaty „Podstawy Improwizacji Jazzowej”. Poprowadzone zostaną przez Michała Iwanka. Jest to wybitny pianista, aranżer, kompozytor, producent muzyczny - wykładowca harmonii i improwizacji (akordeon). Absolwent kierunku Edukacja Artystyczna na UMCS w Lublinie (I stopień) oraz Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (II stopień). Studiował fortepian jazzowy u Wojciecha Niedzieli i Łukasza Ojdany. Prowadzi klasę fortepianu na Wydziale Instrumentalistyki i Wokalistyki Jazzowej w Szkole Muzycznej im. T. Szeligowskiego w Lublinie. Warsztaty zaczną się od wprowadzenia w formie krótkiego wykładu, dyskusji, rozważań, pytań i odpowiedzi. Następnie teorię przełożymy na praktykę. Będzie to wydarzenie w formie jam session. Wspólnie będziemy tworzyć coś nowego, ciekawego, magicznego. Zapraszamy muzyków na każdym poziomie. Nie ma żadnych wymagań dotyczących wieku czy umiejętności.
Ilość miejsc jest ograniczona. Zainteresowanych prosimy o rejestrację poprzez formularz >> link
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Wydarzenie ma charakter otwarty. Słuchacze i widzowie w każdych ilościach mile widziani. 🎹

Po warsztatach nadejdzie pora na koncerty muzyków. Wystąpią młodzi artyści z Warszawy, Lublina oraz Katowic. Usłyszymy zarówno wspaniałe standardy jazzowe w ciekawych aranżacjach, jak i autorskie kompozycje młodych muzyków. 🎺🎷🎹

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa "LEOPOLD TYRMAND - kalendarium życia" zawierająca wiele zdjęć z prywatnego zbioru rodziny Tyrmandów oraz informacje i ciekawostki z życia, podróży i twórczości Leopolda Tyrmanda, którą udostępniono nam w ramach współpracy Muzeum Jazzu.

Wstęp wolny!
Spędźcie ten dzień z nami, u brzegów jazzu!
Widzimy się 25 września, do zobaczenia!

---
Festiwal jest częścią zadania publicznego finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!