Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Historia Toru Służewiec. Warszawskie wyścigi konne dawniej i dziś

Historia Toru Służewiec. Warszawskie wyścigi konne dawniej i dziś
📅 Data: sobota, 25 września 2021

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Ursynów, Tor Wyścigów Konnych Służewiec (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


🐎 Zapraszamy na spacer po torze wyścigów konnych na Służewcu, który poprowadzi socjolożka, badaczka i reżyserka Barbara Bossak-Herbst, autorka książki „Warszawska enklawa. Świat społeczny wyścigów konnych na Służewcu”.

🐎 Podczas spaceru omówione zostaną plany Toru i ich realizacje. Uczestnicy i uczestniczki poznają dawne i obecne funkcje budynków znajdujących się na terenie kompleksu. Po spacerze rozpocznie się dzień wyścigowy i będzie możliwość wejścia na trybuny zgodnie z cennikiem organizatora.

𝐊𝐨𝐧𝐢𝐞𝐜𝐳𝐧𝐞 𝐳𝐚𝐩𝐢𝐬𝐲
Zgłoszenia zawierające datę wydarzenia, imię, nazwisko i liczbę osób można przesłać na adres recepcja@dsh.waw.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu +48 22 255 05 00 w godzinach otwarcia Domu Spotkań z Historią. Miejsce zbiórki zostanie przekazane zapisanym osobom.

𝐎 𝐦𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜𝐮
Tory wyścigów konnych na Służewcu to skryte za murem i na co dzień niedoceniane dziedzictwo przedwojennej Warszawy. Zanurzony w zieleni największy kompleks architektury modernistycznej w stolicy powstał z inicjatywy Towarzystwa Zachęty do Hodowli Koni. Teren Toru Służewiec jest blisko dwukrotnie większy od Łazienek Królewskich. Oprócz hipodromu znajduje się tu rozległe miasteczko wyścigowe, czyli ośrodek mieszkalno-treningowy. Niektórzy mieszkańcy i mieszkanki kompleksu wywodzą się jeszcze z rodzin wyścigowych, które były związane z torem wyścigowym mieszczącym się przy ulicy Polnej.

𝐒𝐩𝐚𝐜𝐞𝐫 𝐩𝐨𝐩𝐫𝐨𝐰𝐚𝐝𝐳𝐢
Barbara Bossak-Herbst — socjolożka, badaczka i reżyserka. Pracuje jako adiunktka na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jest autorką książki „Antropolis. Współczesny Gdańsk w wymiarze symbolicznym” (2009), „Warszawska enklawa. Świat społeczny wyścigów konnych na Służewcu” (2020), filmu etnograficznego „450 kilo marzeń” oraz artykułów publikowanych między innymi w „Journal of Urban Affairs”, „Memory Studies” czy „Space and Culture”.

Więcej na stronie: link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ursynów lub w kategoriach: spacer
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧