Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Kobusz. Spotkanie premierowe wokół biografii Jana Kobuszewskiego

Kobusz. Spotkanie premierowe wokół biografii Jana Kobuszewskiego

reklama
📅 Data: niedziela, 19 września 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 14:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Teatr Kwadrat, ul. Marszałkowska 138 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Serdecznie zapraszamy na premierowe spotkanie wokół książki „Kobusz. Jan Kobuszewski z drugiej strony sceny” Hanny Faryny-Paszkiewicz w Teatrze Kwadrat w Warszawie.

W niedzielę 19 września br. o godzinie 14:30 autorka porozmawia z Arturem Wolskim. W spotkaniu wezmą udział członkowie rodziny Jana Kobuszewskiego, a także aktorzy Teatru Kwadrat.
Wstęp wolny!

Przeniknij duszę Kobusza!
Tego pana nie trzeba nikomu przedstawiać. Wszyscy znają jego podłużną twarz, smukłą, strzelistą postać i niezapomniane role, które bawią do dziś. Jaki był Jan Kobuszewski po drugiej stronie sceny?
Autorka, siostrzenica Jana Kobuszewskiego, prześledziła rodzinne losy, przeszukała zachowane dokumenty i fotografie. Z zebranych materiałów powstał obraz człowieka niezwykłego. Jak wyglądało jego życie prywatne? Co działo się za kulisami Kabaretu Dudek, Teatru Kwadrat czy Kabaretu Olgi Lipińskiej? Obrazu Jana Kobuszewskiego dopełniają wspomnienia przyjaciół i rodziny m.in. Anny Seniuk i Wiktora Zborowskiego.

Hanna Faryna-Paszkiewicz, doktor historii sztuki, w latach 1980–2009 pracownik naukowy Instytutu Sztuki PAN, autorka książek o Warszawie, monografii Marii Morskiej i Marii Jeanne Wielopolskiej, artykułów o architekturze XX wieku, współpracowniczka pisma „Architektura”. Prywatnie – siostrzenica Jana Kobuszewskiego.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!