Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Zwiedzanie Obserwatorium Geofizycznego w Świdrze

Zwiedzanie Obserwatorium Geofizycznego w Świdrze
📅 Data: sobota, 25 września 2021

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: okolice Warszawy, Instytut Geofizyki PAN. Obserwatorium Geofizyczne, Brzozowa 2, Otwock (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Serdecznie zapraszamy do zwiedzania Obserwatorium Geofizycznego Instytutu Geofizyki PAN w Świdrze! W związku z 25. Festiwalem Nauki 25 września w godzinach 11.00-14.00 pracownicy IGF PAN przygotowali dla miłośników nauki szereg pokazów i konkursów. Będzie można także zwiedzić wystawy poświęcone polskim badaniom polarnym i geofizycznym.

W programie:

11.15, 12.30 oraz 13.30 Minimuzeum geofizycznych urządzeń pomiarowych: Uczestnicy poznają historię wybranych badań geofizycznych, w szczególności powstania pierwszego na ziemiach polskich obserwatorium magnetycznego w Świdrze oraz obejrzą wybraną aparaturę pomiarową stosowaną do pomiarów pól magnetycznych i elektrycznych Ziemi, parametrów meteorologicznych, zanieczyszczeń powietrza.

11.30 oraz 12.45 Wystawa polarna: W jednym z budynków w Obserwatorium w Świdrze, w tzw. domku modrzewiowym, przygotowano wystawę polarną, na której prezentowane są zarówno przyrządy pomiarowe stosowane do badań Arktyki, jak i sprzęt codziennego użytku niezbędny polarnikom do tego, aby przetrwać trudne warunki klimatu polarnego.

12.00 oraz 13.00 Prezentacja spitsbergeńskiej kapsuły czasu, która z okazji 60-lecia Polskiej Stacji Polarnej Hornsund została zakopana na Spitsbergenie. Kapsuła na skutek naturalnych procesów denudacyjnych wydostanie się na powierzchnię Ziemi prawdopodobnie za około 500 tys. lat. Ten, kto odnajdzie kapsułę, otrzyma informacje przekazane za pomocą odpowiednio dobranych i pogrupowanych przedmiotów zebranych w pięciu kontenerach tematycznych: geologia, biologia, środowisko naturalne, życie codzienne mieszkańców Ziemi, technologia.

Dodatkowe atrakcje: Gry terenowe dla dzieci i młodzieży, polarne koło fortuny, wirtualna wycieczka do Arktyki dzięki goglom VR, zdjęcia w stroju polarnika, układanie megapuzzli oraz kącik artystyczny dla najmłodszych.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy okolice Warszawy lub w kategoriach: dla dzieci wykład wystawa inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧