Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

STACJA KSIĄŻKA

STACJA KSIĄŻKA

reklama
📅 Data: czwartek, 28 października 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:30

📌 Miejsce: Warszawa - Wawer, Kinokawiarnia Stacja Falenica, ul. Patriotów 44B (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
Jak co roku jesienią spotykamy się na Stacji Falenica z autorami książek. Ubiegłoroczny cykl Stacja Książka, mimo że odbywał się w trudnym bardzo okresie pandemicznych lockdownów, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności. Gościliśmy m.in.: Martę Dymek, Mikołaja Grynberga, Grzegorza Piątka, Stanisława Łubieńskiego i rozmawialiśmy o wszystkim, co nas interesuje: przyrodzie, kinie, architekturze, historii, dobrym jedzeniu. W tym roku też nie zabraknie ciekawych tematów.

Spotkania odbywać się będą w każdy czwartek, o godz. 18:30, aż do 16 grudnia. Poprowadzi je autorka cyklu Agnieszka Kowalska.

Wstęp na spotkania jest wolny (trzymajcie kciuki, żeby ominęły nas kolejne fale pandemii), obowiązują oczywiście maseczki i zdrowy dystans na widowni. Każde spotkanie będziemy rejestrować i udostępniać na youtubowym kanale Kinokawiarni Stacja Falenica.

Cykl Stacja Książka dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Autorem plakatu tej edycji jest Tymek Jezierski

-----

7.10 - JAN MENCWEL „BETONOZA. JAK SIĘ NISZCZY POLSKIE MIASTA”
Autor jeździ z tą książką po całej Polsce, bo temat jest niezwykle gorący, ludzie chcą o tym dyskutować. A Jan Mencwel – przewodniczący stowarzyszenia Miasto Jest Nasze – śledzi i piętnuje to zjawisko od lat. Wydawało się, że falę „rewitalizacji” placów, ulic i skwerów, polegającą paradoksalnie na wycinaniu drzew i zastępowaniu ich betonem, mamy już za sobą. Okazuje się, że ona niestety narasta. „Betonoza” to historia tej choroby trawiącej polskie miasta, ale też recepta na jej uzdrowienie.

14.10 - MARCIN KOSTRZYŃSKI „PLOTKI O ZWIERZĘTACH”
To spotkanie dla dzieci, ale nie tylko. Niewielu leśników opowiada bowiem tak fascynująco o zwierzętach jak Marcin Kostrzyński, znany jako Marcin z Lasu. Były myśliwy, który strzelbę zamienił na aparat fotograficzny, na swoim niezwykle popularnym kanale na YouTube pokazuje filmy nakręcone dobrze ukrytymi w leśnych chaszczach kamerami. Dzięki niemu możemy podpatrywać codzienne życie wilków, saren, łosi, czy dzików w ich naturalnym środowisku. Filmów nie zabraknie również na naszym spotkaniu, a dzieciaki dowiedzą się m.in. czy sójka odlatuje za morze, czy przysmakiem bocianów są żaby, czy sroka to złodziejka, a lis jest rzeczywiście taki szczwany.

21.10 - KAROLINA SULEJ „HISTORIE OSOBISTE. O LUDZIACH I RZECZACH W CZASIE WOJNY”
Po niezwykle ciekawych i poruszających „Rzeczach osobistych” (o ubraniach w obozach koncentracyjnych i zagłady) Karolina Sulej wydała właśnie kolejną książkę. „Historie osobiste” to 11 wywiadów, 11 bohaterów i bohaterek, którzy przeżyli okupację, getta, obozy, przeżyli mimo wszystko. W każdej rozmowie przewija się motyw dbania o wygląd jako bardzo ważny czynnik zachowania godności w sytuacjach granicznych. To nietypowa opowieść o czasach wojny przez pryzmat osobistego doświadczania codzienności, obcowania z przedmiotami. „Rzeczy osobiste” Karoliny Sulej znalazły się w finałowej piątce ostatniej edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.

28.10 - JUSTYNA DŻBIK-KLUGE „POLACY LAST MINUTE. SEKRETY PILOTÓW WYCIECZEK”
Popularna dziennikarka radiowa na ogół sama przepytuje autorów książek. Tym razem role się odwrócą. Justyna Dżbik-Kluge wydała bowiem przed wakacjami swoją pierwszą książkę, która okazała się bestsellerem. Trudno się dziwić. Lubimy pośmiać się z naszych współrodaków, a to, jak wypoczywamy w popularnych resortach, to gotowy komediowy scenariusz. Piloci wycieczek kreślą w tej książce portret nas samych, naszych wad i zalet, aspiracji i kompleksów, marzeń i ograniczeń.
Justyna pisze już kolejną książkę. Może zdradzi nam, co teraz wzięła na pisarski warsztat.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!