Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wernisaż wystawy lalek

Wernisaż wystawy lalek
📅 Data: sobota, 09 października 2021

⌚ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Dom Kultury Kadr, ul. Rzymowskiego 32 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Wernisaż wystawy artystycznych lalek Julity Kalin i Katarzyny Pietrzykowskiej w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych “Lalka też człowiek”.

wstęp wolny
sala Akumulator

Katarzyna Pietrzykowska
Studiowała w Studium Techniki Teatralnej oraz na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale scenografii.
Pierwszą lalkę stworzyła w 2013 roku i od tej chwili stało się to jej pasją. Tworzy głównie z mas samoschnących, ale sięga także po inne materiały jak filc, runo owcze, tkaniny, masy polimerowe. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach m.in. w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.
Od 2018 roku prowadzi cykliczne warsztaty z tworzenia lalek artystycznych dla dorosłych i młodzieży w Centrum Artystycznym Sztukarnia w Warszawie.
Uczestniczka zbiorowej wystawy “Mazowsze w spódnicy” organizowanej przez Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek.

Julita Kalin (julove dolls)
Studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
Lalki wykonuje z naturalnego runa owczego, formowanego poprzez filcowanie na sucho. Za pomocą specjalnej igły wydobywa się odpowiednie rysy i charakter lalek. Jest to bardzo twórczy i czasochłonny proces, zajmujący zwykle kilkanaście godzin. Włosy to zwykle moher, wełna lub runo alpaki. Do tworzenia ubrań stara się wykorzystywać tkaniny, które mają już swoją historię i zwykle używa materiałów z ‘second handów’ lub materiałów dostarczonych przez zamawiających. W myśl zasady less waste daje tym tkaninom nowe życie.
Julove lalki powstały z zamiłowania do minimalizmu i tęsknoty do czasów, kiedy zabawka była przedmiotem ekskluzywnym i trwałym; przyjacielem, który zabierał dzieci do krainy wyobraźni.
Lalka dorastała wraz z dzieckiem, nabierając dodatkowej wartości, stając się powiernikiem, świadkiem, amuletem czy pamiątką.
Motywacją dla p. Julity jest fakt, że tworzy dając radość zarówno dzieciom, dla których lalki są towarzyszem zabaw, a później pamiątką z dzieciństwa, jak i dorosłym, dla których ważne są aspekty estetyczne.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę