Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Jak wspierać małe zakłady naprawcze i ograniczać produkcję elektroodpadów? Spotkanie z firmą North w ramach Circular Week

Jak wspierać małe zakłady naprawcze i ograniczać produkcję elektroodpadów? Spotkanie z firmą North w ramach Circular Week

reklama
📅 Data: czwartek, 14 października 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, Wolskie Centrum Kultury, Działdowska 6 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
W Warszawie funkcjonują dziesiątki małych zakładów naprawczych. Wiele z nich odchodzi jednak w zapomnienie ze względu na przemiany rynku, zaś w zeszłym roku niektórzy nie przetrwali okresu lockdownu. Jak wobec tego możemy wspierać drobnych przedsiębiorców? Czy małe zakłady przetrwają próbę czasu i czy wciąż są użyteczne?

W ramach wydarzenia zastanowimy się wspólnie dlaczego warto naprawiać sprzęty elektryczne i elektroniczne. Jakie przynosi to korzyści, poza zmniejszeniem ilości generowanych odpadów? Gdzie udać się po poradę i czy możliwe jest nauczenie się samodzielnych napraw od zera? Omówimy zagadnienia prawa do naprawy, zjawisko planowego postarzania produktu i dostępu do części zamiennych.

Wydarzenie będzie miało formę dyskusji, w której udział weźmie osoba ze środowiska małych przedsiębiorców oraz przedstawicielka firmy North oferującej części zamienne do sprzętów RTV i AGD, której hasłem jest „Naprawiaj, nie wyrzucaj”. Do dyskusji i zadawania pytań zaprosimy wszystkich uczestników i uczestniczki.

Spotkanie organizowane jest przez Wolskie Centrum Kultury w ramach projektu Współdzielnik. To nowe miejsce na mapie Warszawy w całości poświęcone ekonomii cyrkularnej oraz edukacji ekologicznej i klimatycznej, tworzone w partnerstwie z Wola Park. Mieszkańcy będą mogli się tam spotykać, spędzać wolny czas oraz poszerzać swoją wiedzę i umiejętności związane z życiem w duchu świadomej konsumpcji i zero waste.

Wydarzenie odbywa się w ramach międzynarodowej serii inicjatyw promujących zrównoważoną produkcję i konsumpcję Circular Week 2021.

Wydarzenie w ramach nowo otwieranego miejsca Współdzielnik.
Wolskie Centrum Kultury, Działdowska 6
wstęp wolny

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!