Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Uwaga: premiera! Dotyk Afryki. Spotkanie z podróżniczką i geografką Beatą Lewandowską-Kaftan

Uwaga: premiera! Dotyk Afryki. Spotkanie z podróżniczką i geografką Beatą Lewandowską-Kaftan

reklama
📅 Data: czwartek, 14 października 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Big Book Cafe, J.Dąbrowskiego 81 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Czarny Ląd? O tym, jak dziś wygląda życie w afrykańskich krajach, jak się po nich poruszać, żeby odkryć i poznać to, co najbardziej niezwykłe mówi BEATA LEWANDOWSKA-KAFTAN, geografka, podróżniczka i autorka książki „Dotyk Afryki”.
Rozmawia ANNA STACHOWSKA.

14 października, CZWARTEK, godz. 19.00
Przyjdź do BIG BOOK CAFE osobiście lub oglądaj LIVE na Facebooku.
Partner wydarzenia: Wydawnictwo Wielka Litera

Podróże po Afryce są jak wędrówki przez odmienne światy. Wielość Afryk jest fascynująca, a tradycja w zaskakujący sposób miesza się z nowoczesnością. Podróżnik przybywający tu po raz pierwszy może mieć wrażenie, że dotarł na koniec znanego mu świata. Najlepszymi przewodnikami są napotkani w drodze ludzie. Opowiedziane przez nich historie, wspólnie przeżyte chwile i emocje uchylą drzwi i choć na moment pozwolą odrzucić nasz europejski punkt widzenia. Wtedy zaczniemy widzieć i rozumieć.
Beata Lewandowska-Kaftan – z wykształcenia geograf, z zawodu wydawca, z zamiłowania podróżniczka, od dawna zakochana w Afryce. Od ponad 20 lat przemierza ten kontynent; podróżowała po Kenii, Tanzanii i Zanzibarze, Ugandzie, Etiopii, Namibii, Botswanie, Zimbabwe, Mali, Burkina Faso, RPA, Maroku. Przez 30 lat zawodowo związana z rynkiem wydawniczym – w 1999 roku wprowadzała na polski rynek książki i filmy National Geographic.

O książce:
W nowej książce „Dotyk Afryki. Opowieści podróżne” Beata Lewandowska-Kaftan z charyzmą i niezwykłym wyczuciem oprowadza nas po najciekawszych zakątkach Afryki i w bardzo osobisty sposób opowiada historie ludzi i miejsc. Każdy odwiedzany region to osobny świat z odmienną kulturą, wierzeniami, obyczajami. By go poznać, warto być blisko ludzi. Dlatego wybierzemy się na gwarne targowiska, do warsztatów mistrzów rękodzieła, na tradycyjne tańce i do domów afrykańskich przyjaciół, gdzie skosztujemy miejscowych potraw i wspólnie pomuzykujemy. Maleńką cessną polecimy nad niedostępnymi rejonami i dane nam będzie zobaczyć Ziemię oczami Adama i Ewy. Pokołyszemy się w rytm saharyjskiego bluesa, posłuchamy dźwięków malijskiego bębna djembe i popróbujemy mocnej masajskiej tabaki zrobionej z tytoniu i… krowiego łajna.

W spotkaniu możecie wziąć udział na dwa sposoby.
Zapraszamy osobiście do Big Book Cafe przy ul. J. Dąbrowskiego 81. Wstęp jest wolny, bez rezerwacji, limit miejsc – 70 os. Obowiązuje dezynfekcja rąk i noszenie maseczki przez cały czas trwania spotkania.
Albo zapraszamy do oglądania transmisji on-line na żywo w naszym kanale Facebook. Po wydarzeniu zapis rozmowy pozostanie na Facebooku, opublikujemy go także w kanale You Tube Big Book Cafe i Festival.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!