Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dekonstrukcja Zdarzeń - odsłona druga

Dekonstrukcja Zdarzeń - odsłona druga
📅 Data: sobota, 23 października 2021

⌚ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Targówek, Dom Kultury Świt, Wysockiego 11 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Podczas drugiej odsłony cyklicznego wydarzenia z serii "Dekonstrukcja Zdarzeń" zgłębimy temat polskiej muzyki dobry transformacji.

Podobnie jak w poprzedniej odsłonie, program obejmuje kolejno: warsztat, panel dyskusyjny i koncert. Uczestnictwo we wszystkich tych wydarzeniach jest całkowicie darmowe❗

Program na 23 października:

👉 16.00 warsztat komiksowy: Szaweł Płóciennik (ur. 1987) – absolwent Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP (dyplom z malarstwa w pracowni prof. Jarosława Modzelewskiego, aneks w pracowni dr hab. Jana Mioduszewskiego, 2019); malarz i performer, twórca powieści graficznych. Założyciel Otwartej pracowni eksperymentu Kaplica.
Uczestnik licznych wystaw w kraju i za granicą. Kurator projektu Oddział Przepiękny.
Wyróżnienia: nominacja do nagrody Super Hiro w kategorii komiks roku 2012, nagroda im. Grzegorza Kowalika w konkursie Nalepsze Dyplomy ASP Coming Out 2015. Autor okładki albumu Kultura legendarnej formacji Izrael, 2017. Laureat Nagrody Twórczej za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury przyznana przez Marszałka Województwa Mazowieckiego, 2018. Uczestnik wystawy Coming Out – Najlepsze Dyplomy ASP 2019. Laureat nagrody inicjatywy Entry 2019.
Warsztaty składają się z teoretycznego wprowadzenia oraz części praktycznej. W pierwszej kolejności prowadzący zajęcia przybliży doświadczenie własnej praktyki twórczej, a także opowie uczestnikom o specyficznym języku komiksu. Zdobyte informacje posłużą do stworzenia własnych historii obrazkowych. W trakcie wspólnej pracy przeprowadzane będą korekty i konsultacje.

👉 18.00 emisja filmu „Beats of Freedom” (2010) reż. Leszek Gnoiński i Wojciech Słota + panel dyskusyjny: „Historia alternatywy w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem polskiej muzyki doby transformacji”: Rafał Księżyk (dziennikarz, krytyk muzyczny, autor wielu publikacji na temat polskiej muzyki alternatywnej) oraz Leszek Gnoiński – dziennikarz, autor książek muzycznych (m.in. „Raport o Acid Drinkers”, „Kult Kazika”, „Republika. Nieustanne tango”, „Marek Piekarczyk. Zwierzenia kontestatora”) i filmów o tematyce muzycznej (m.in. „Beats of freedom-Zew wolności”, „Jarocin, po co wolność”, „Kult.Film”). Publikował m.in. w „Tylko Rocku”, „Machinie”, „Super Expressie”, „Newsweeku”, „Dzienniku”, „Gazecie Magnetofonowej”, „Magazynie Muzycznym MUZA”. Jest współtwórcą wystawy stałej Spichlerza Polskiego Rocka i redaktorem kilkudziesięciu płyt. Od listopada 2020 roku prowadzi audycję „Radio aktywny blok” w Radiospacji, a od sierpnia 2021 współpracuje z tygodnikiem „Polityka”.

👉 20:30 koncert: Brudne Dzieci Sida. Patyczak i jego gitara czyli trzy akordy darcie mordy
BRUDNE DZIECI SIDA to kapela absolutnie wyjątkowa choćby dlatego, że w jej skład wchodzą jedynie Patyczak i gitara akustyczna. Skojarzenia z „krainą łagodności” są jednak całkiem chybione – pod hasłem „trzy akordy darcie mordy” kryje się bowiem energetyczny punk rock z prześmiewczym, ironicznym zacięciem w tekstach.
Koncertował w kameralnych klubach i na dużych festiwalach, na ulicach i na imprezach poetyckich, pod mostem i w teatrze, na punkowych skłotach i w galeriach sztuki. Każdy występ Brudnych Dzieci Sida to niepowtarzalny performance – Patyczak za każdym razem zaskakuje, bo nigdy nie gra dwóch takich samych koncertów.
Oprócz Brudnych Dzieci Sida znany jest także z występów i płyty ze Starymi Singers (jako Starzy Sida) oraz z innych projektów, jak Luizjana Blues Band, emigracyjna kapela uliczna Glebogryzarka P-45 czy poetyckie Dziady i Świtezianki. Napisał i wydał album o historii polskiego graffiti. Na co dzień jest listonoszem, choć podkreśla, że to nie tylko praca lecz przede wszystkim stan umysłu.

⚡ Dekonstrukcja Zdarzeń to wydarzenie poświęcone kulturze alternatywnej wczoraj, dziś i jutro. Poprzednie spotkanie poświęciliśmy głównie ekologii i ruchom alternatywnym, tym razem skupiamy się na muzyce, która w dobie transformacji była wyrazem antysystemowego buntu. Wydarzeniem szczególnym będzie pokaz filmu "Zew wolności/Beats of freedom" i rozmowa z Leszkiem Gnoińskim - jednym z reżyserów dokumentu.

Zachęcamy do udziału w Dekonstrukcji Zdarzeń w Domu Kultury "Świt". Warszawa-Targówek. Traficie do nas prosto z Trasy Toruńskiej (od strony Żoliborza) i z Ronda Żaba od strony Pragi Północ. Czekamy na Was 🙋‍♂️

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Targówek lub w kategoriach: koncert warsztaty inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę