Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

It’s About Time! Pokaz filmu Mieke Bal i spotkanie z autorką

It’s About Time! Pokaz filmu Mieke Bal i spotkanie z autorką

reklama
📅 Data: sobota, 16 października 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, pl. Małachowskiego 3 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Zachęta / sala kinowa (wejście od ul. Burschego)
wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona
Pokaz w reżimie sanitarnym, liczba miejsc jest ograniczona. Limit nie obowiązuje osób posiadających zaświadczenie o szczepieniu przeciwko COVID-19. Okazanie certyfikatu szczepienia jest dobrowolne. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości oraz prosimy o wcześniejsze przygotowanie dokumentu (QR kod).

Zapraszamy na pokaz nowego eseju filmowego Mieke Bal It’s About Time! Reflections of Urgency (2020), zrealizowanego we współpracy z pracownikami i studentami łódzkiej Szkoły Filmowej. Po projekcji odbędzie się spotkanie z autorką, które poprowadzi Kuba Mikurda (w języku angielskim).

Mieke Bal — teoretyczka i krytyczka kultury, artystka wideo. W latach 2005–2011 była profesorą Królewskiej Holenderskiej Akademii Sztuki i Nauki. Pracuje w Amsterdamskiej Szkole Analizy Kulturowej Uniwersytetu w Amsterdamie. Zakres jej zainteresowań obejmuje biblijny i klasyczny antyk, XVII-wieczną i współczesną sztukę oraz współczesną literaturę, feminizm i kulturę migracyjną. Na jej liczne publikacje składają się: A Mieke Bal Reader (2006), Traveling Concepts in the Humanities (2002) i Narratology (czwarte wydanie, 2017). Z kolei prace wideo wystawiane międzynarodowo zostaly zrealizowane w formie dokumentu o migracji, z których Separations, State of Suspension, Becoming Vera oraz instalacja Nothing is Missing stanowią część kolektywu Cinema Suitcase. Poandto, wraz z Michelle Williams Gamaker zrealizowała film fabularny A Long History of Madness (teoretyczną fikcję o szaleństwie) oraz związane z nim wystawy (2012). Jej kolejny projekt Madame B: Explorations in Emotional Capitalism, również z Michelle, jest wystawiany na całym świecie. Niedawno ukończyła projekt filmu fabularnego i 5-ekranową instalację o René Descartes i jego nieszczęśliwie kończącej się przyjaźni z królową Szwecji Kristiną. Okazjonalnie występuje jako niezależna kuratorka. Jej współkuratorska wystawa 2MOVE odwiedziła cztery kraje. W 2017 roku była kuratorką wystawy dla muzeum Muncha w Oslo.

Kuba Mikurda — reżyser, badacz filmu, kierownik Instytutu Nauk o Sztuce i Pracowni Eseju Filmowego Szkoły Filmowej w Łodzi. Pracował jako krytyk filmowy, dziennikarz i wydawca (m.in. Canal+, Ha!art, Krytyka Polityczna). Opublikował m.in. Nie-całość. Žižek, Dolar, Zupančič (2015), zredagował m.in. Wunderkamera. Kino Terry’ego Gilliama (2011) i Boro, l’ile d’amour. The Films of Walerian Borowczyk (2015, wspólnie z Kamilą Kuc i Michałem Oleszczykiem). W 2018 roku zrealizował swój debiut filmowy, pełnometrażowy dokument Love Express. Przypadek Waleriana Borowczyka, a w 2021 Ucieczkę na srebrny glob — oba nagrodzone Nosem Chopina dla najlepszego dokumentu o muzyce i sztuce na Festiwalu Filmowym Millennium Docs Against Gravity (w przypadku Ucieczki... także nagrodą kin studyjnych i nagrodą za najlepszą produkcję w konkursie polskim).

współorganizator: Muzeum Sztuki w Łodzi

--
fot.: Mieke Bal, It’s About Time! Reflections of Urgency, 2020, courtesy of the artist

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!