Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Identyfikacja Wizualna z perspektywy prawa - jak chronić znak graficzny -webinar

Identyfikacja Wizualna z perspektywy prawa - jak chronić znak graficzny -webinar

reklama
📅 Data: poniedziałek, 18 października 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Ochrona znaku towarowego polega przede wszystkim na wyłącznym używaniu danego znaku. Dzięki temu zwiększamy wartość przedsiębiorstwa, pogłębiamy zaufanie konsumentów do marki, a także powstrzymujemy konkurencję od czerpania korzyści z renomy innej firmy. Niestety, nie jest to prawo nieograniczone, przecież często można spotkać się z sytuacją, gdy istnieje dwie lub więcej firm o łudząco podobnym znaku towarowym.

Co zrobić by uniknąć takiej sytuacji? Na to pytanie odpowiedź znajdziemy w najnowszym webinarze, którego gościnie będzie Agnieszka Musiał - strateżka ds. IP oraz aplikantka rzecznikowska. 👍

Na podstawie zmiany Systemu Identyfikacji Wizualnej Uniwersytetu SWPS dowiemy się czym jest znak towarowy i jakie spełnia funkcje? Jakie warunki musi spełniać oznaczenie, aby możliwa była jego rejestracja? Jakie błędy można popełnić podczas rejestracji znaku i co zrobić, by ich unikać? Czy da się zarejestrować cały system, czy rejestracja dotyczy pojedynczego znaku? 🤓

Wspólnie z prowadzącym webinar, a także autorem SIW - Mateuszem Antczakiem, porozmawiają także o tym, o czym powinien pamiętać projektant tworząc nowy znak, w kontekście prawno-formalnym oraz o oznaczeniach renomowanych i powszechnie znanych.

➡ Spotkanie jest realizowane na żywo
Transmisja na YouTube >> link
Każdy może zadawać pytania, a udział jest bezpłatny! ⬅

▪ Gościni:
Agnieszka Musiał – strateżka ds. IP oraz aplikantka rzecznikowska w międzynarodowej firmie Basck, która specjalizuje się w krajowej i międzynarodowej ochronie praw własności intelektualnej. Posiada ponad 5 lat doświadczenia w IP, jej specjalnością jest ochrona znaków towarowych i wzorów przemysłowych w sektorze FMCG.

▪ Prowadzący:
Mateusz Antczak – projektant działający na pograniczu teorii i praktyki designu. Zawodowo zajmuje się m.in. badaniem, projektowaniem oraz wdrażaniem programów Corporate Identity. W swojej pracy koncentruje się na projektowaniu grafiki użytkowej ze szczególnym uwzględnieniem znaku marki oraz identyfikacji wizualnych. Definiuje rolę projektanta nie jako jedynie dostawcy gotowych rozwiązań, ale przede wszystkim konsultanta, doradcy, moderatora oraz mentora. Swoją działalność dydaktyczną realizuje przy okazji warsztatów projektowych oraz współpracując z Katedrą Grafiki na naszym Uniwersytecie we Wrocławiu. Badawczo zajmuje się wpływem szeroko pojętego designu na projektowanie i modelowanie komunikacji, w szczególności w obszarach Corporate Identity oraz brandingu.

⏳ Termin i miejsce spotkania:
18 października 2021 r., godz. 17.00–18.00, online.
Transmisja na YouTube >> link

Do usłyszenia! 😊

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!