Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Krwiobus w Galerii Północnej

Krwiobus w Galerii Północnej
📅 Data: sobota, 8 czerwca 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📌 Miejsce: Warszawa - Białołęka, Galeria Północna, Światowida 17 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych, ale jeśli oddajesz krew – jesteś właśnie taką osobą ❤️!
Bo krew to lek, którego nie da się zastąpić niczym. Niezbędny i ratujący życie w przypadku urazów i rozległych operacji, a także w przebiegu niektórych chorób.

W Północnej zależy nam na tym, żeby tworzyć wokół galerii wspierającą się nawzajem społeczność. Zachęcamy Was do dbania o zdrowie swoje i innych, a można to zrobić właśnie poprzez oddanie krwi 🩸!

Dlatego po raz kolejny przed głównym wejściem do Galerii Północnej od strony ul. Trakt Nadwiślański stanie specjalny krwiobus 🚑, w którym możecie podzielić się tym cennym płynem pod opieką profesjonalistów, w bezpieczny i komfortowy sposób.

Akcja prowadzona jest przez Stowarzyszenie „Białokrewka". Nad przebiegiem akcji czuwa również Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. 👌

Jak można się zarejestrować, żeby wziąć udział w akcji? W dniu wydarzenia – od godziny 10:00 do wyczerpania dostępnej puli numerków. Punkt poboru krwi czynny będzie do 15.00 ⏰.

Kolejne akcje zaplanowane są w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

Dlaczego warto oddać krew?
Dbasz o swoje zdrowie! 💝
➡ Dzięki udziałowi w akcji, otrzymasz wyniki laboratoryjnych badań krwi, które dla krwiodawców są przeprowadzane całkowicie bezpłatnie. Badanie krwi to coś, o czym często zapominamy z powodu braku czasu i nadmiaru obowiązków. Pozwala ono na wstępną ocenę stanu zdrowia, a jeśli wyniki wzbudzą w Tobie jakiekolwiek wątpliwości, koniecznie skonsultuj je z lekarzem.
Dbasz o zdrowie innych! 💝
➡ Dzielisz się bezcennym, wyjątkowym płynem, który może ocalić czyjeś życie. Pokazujesz też, że czujesz się częścią wspólnoty, która troszczy się o innych jej członków i dajesz doskonały przykład innym.

Kto może być krwiodawcą?
Wystarczy, że jesteś osobą, która:
• jest w wieku od 18 do 60 lat,
• waży minimum 50 kg,
• cieszy się dobrym zdrowiem,
• posiada przy sobie dowód tożsamości (dowód osobisty lub paszport).

Jak się przygotować do oddania krwi?
W przeddzień wizyty w krwiobusie należy bezwzględnie zrezygnować ze spożywania alkoholu i palenia papierosów. Pełną listę przeciwwskazań do oddania krwi znajdziesz link
W dzień samej akcji warto zadbać o lekkie, zdrowe śniadanie i dobre nawodnienie organizmu, więc zamiast kawy dobrze jest tego dnia wybrać sporą ilość wody lub soku oraz unikać zbędnego wysiłku fizycznego. 💦
Z powodu epidemii koniecznie pamiętaj też o nałożeniu maseczki oraz uzbrojeniu się w odrobinę cierpliwości, ponieważ ze względu na obowiązujące obostrzenia w krwiobusie mogą znajdować się w tym samym czasie tylko 2 osoby. 😷

Gorąco zachęcamy do udziału w wydarzeniu i mamy nadzieję, że pomaganie wejdzie Wam w krew! 🅰🅱🆎🅾

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Białołęka lub w kategoriach: inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę