Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Krwiobus w Galerii Północnej

Krwiobus w Galerii Północnej

reklama
📅 Data: sobota, 04 czerwca 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📌 Miejsce: Warszawa - Białołęka, Galeria Północna, Światowida 17 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych, ale jeśli oddajesz krew – jesteś właśnie taką osobą ❤️!
Bo krew to lek, którego nie da się zastąpić niczym. Niezbędny i ratujący życie w przypadku urazów i rozległych operacji, a także w przebiegu niektórych chorób.

W Północnej zależy nam na tym, żeby tworzyć wokół galerii wspierającą się nawzajem społeczność. Zachęcamy Was do dbania o zdrowie swoje i innych, a można to zrobić właśnie poprzez oddanie krwi 🩸!

Dlatego w sobotę, 5 marca po raz kolejny przed głównym wejściem do Galerii Północnej od strony ul. Trakt Nadwiślański stanie specjalny krwiobus 🚑, w którym możecie podzielić się tym cennym płynem pod opieką profesjonalistów, w bezpieczny i komfortowy sposób.

Akcja prowadzona jest przez organizacje, których misją jest pomaganie innym: Białołęcki Klub Honorowych Dawców Krwi Biało-Krewka oraz Polski Czerwony Krzyż. Nad przebiegiem akcji czuwa również Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

Jak można się zarejestrować, żeby wziąć udział w akcji? W dniu wydarzenia – od godziny 10:00 do wyczerpania dostępnej puli numerków. Punkt poboru krwi czynny będzie do 15.00 ⏰.

Kolejne akcje zaplanowane są w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

*Co trzeba zrobić, by oddać krew?
🩸 mieć skończone 18 lat, nie więcej niż 60 lat
🩸 ważyć minimum 50 kilogramów
🩸 cieszyć się dobrym zdrowiem
🩸 mieć przy sobie dowód osobisty
Dzień przed wizytą w Krwiobusie należy zrezygnować ze spożywania alkoholu i palenia papierosów, a na kilka dni przed – również od przyjmowania niektórych leków, m.in. aspiryny. W dniu oddania krwi rekomendowane jest zjedzenie lekkiego, bezbiałkowego śniadania, wypicie dużej ilości wody oraz unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego.

Z powodu epidemii koniecznie pamiętaj też o nałożeniu maseczki 😷oraz uzbrojeniu się w odrobinę cierpliwości, ponieważ ze względu na obowiązujące obostrzenia w krwiobusie mogą znajdować się w tym samym czasie tylko 2 osoby.

Dlaczego warto oddać krew 🩸🩸?
Dbasz o swoje zdrowie! Dzięki udziałowi w akcji, otrzymasz wyniki laboratoryjnych badań krwi, które dla krwiodawców są przeprowadzane całkowicie bezpłatnie. Badanie krwi to coś, o czym często zapominamy, z powodu braku czasu i nadmiaru obowiązków. Pozwala ono na wstępną ocenę stanu zdrowia, a jeśli wyniki wzbudzą w Tobie jakiekolwiek wątpliwości, koniecznie skonsultuj je z lekarzem.
Dbasz o zdrowie innych! Dzielisz się bezcennym, wyjątkowym płynem, który może ocalić czyjeś życie. Pokazujesz też, że czujesz się częścią wspólnoty, która troszczy się o innych jej członków i dajesz doskonały przykład innym.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę