Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Tomasz Stawiszyński w Najlepszej Księgarni

Tomasz Stawiszyński w Najlepszej Księgarni

reklama
📅 Data: poniedziałek, 18 października 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Żoliborz, Najlepsza Księgarnia, Augusta Cieszkowskiego 1/3/lok. 147-148 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Przed nami być może najważniejsze spotkanie autorskie tej jesieni. Naszym gościem będzie Tomasz Stawiszyński, autor opublikowanej we wrześniu książki "Ucieczka od bezradności" (Wydawnictwo Znak). O tym niezwykle ważnym eseju porozmawia z autorem Mira Marcinów.

Zapraszamy do księgarni i przed ekrany w poniedziałek 18. października o 19:00.
Transmisja na żywo na naszym fejsbuku: link
Liczba miejsc w księgarni jest ograniczona. Nie prowadzimy rezerwacji.
UWAGA! W czasie spotkania będziecie mogli kupić książkę "Ucieczka od bezradności" w promocyjnej cenie.

Tomasz Stawiszyński jest niezwykle popularnym i cenionym filozofem oraz eseistą. Posiada liczne grono słuchaczy w swoich audycjach w radiu TOK FM oraz podcastach. Wcześniej pracował w wielu innych opiniotwórczych mediach, takich jak Przekrój, TVP Kultura czy Newsweek. Od wielu lat zajmuje się problemami z pogranicza filozofii i psychoterapii. Na początku 2021 roku opublikował książkę "Co robić przed końcem świata" (Wydawnictwo Agora), będącą zbiorem przenikliwych tekstów o najbardziej palących problemach społecznych współczesnej rzeczywistości

"Ucieczka od bezradności" to pogłębiony esej, przygotowywany przez autora od wielu lat. Stawiszyński stara się w nim pokazać, jak współczesna kultura wypiera z naszej świadomości trudne kwestie, takie jak choroba, starość czy śmierć. Dlaczego współczesny człowiek ucieka od bezradności? Jakie są tego konsekwencje i czy możemy to zmienić? Najnowsza książka Tomasza Stawiszyńskiego w błyskotliwy sposób próbuje zmierzyć się z tymi pytaniami i umieszcza je w kontekście zbudowanym zarówno przez ważne teksty współczesnej humanistyki, jak i kulturę popularną.

Partnerką w rozmowie o tych tematach będzie Mira Marcinów, autorka literackiego "Bezmatka", w którym mierzy się z osobistym doświadczeniem utraty. Za tę książkę otrzymała Paszport Polityki 2021, została też nominowana do Nagrody Nike i Nagrody Conrada. Mira Marcinów jest również filozofką Polskiej Akademii Nauk, współzałożycielką i kierowniczką Ośrodka Myśli Psychoanalitycznej, autorką "Historii polskiego szaleństwa".

To będzie naprawdę bardzo ciekawa rozmowa. Musicie być z nami!

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę