Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Magiczna Słowiańszczyzna | Koncert: Zespół Lelek

Magiczna Słowiańszczyzna | Koncert: Zespół Lelek

reklama
📅 Data: środa, 27 października 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Nowogrodzka 11 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Współczesne odczytywanie najstarszych źródeł kultury polskiej. Badania i odkrycia archeologiczne z ostatnich lat, coraz wyraźniej pokazują, że dotychczas powielany opis powstania Polski jest zaledwie hipotezą, a nawet mitem mającym bardzo niewiele wspólnego z rzeczywistością. Jeszcze więcej wyobrażeń, legend, a nawet groźnych dla nauki szalbierstw, publikuje się w odniesieniu do czasów przed rokiem 966. W świetle ostatnich badań i odkryć, wiele z dotychczas znanych informacji wymaga przynajmniej uaktualnienia. Niezależnie powstaje dużo dzieł inspirowanych wiekami średnimi, książek, filmów i przede wszystkim muzyki, której to poświęcone będzie to spotkanie.

Goście:
▶ prof. Przemysław Urbańczyk
▶ dr Łukasz Maurycy Stanaszek
▶ Zdzisław Cozac

📍 Koncert: Zespół Lelek - polski folkowy zespół muzyczny w swojej twórczości, jak i w nazwie, odwołuje się do panteonu bogów słowiańskich oraz kultury Prasłowian
Lelek - Hymn do Żywy (YouTube) - link

Kiedy: 27 października 2021 r. (środa), godz. 20:00
Gdzie: Klub Muzyczny BARdzo bardzo, ul. Nowogrodzka 11, Warszawa Śródmieście
Wstęp bezpłatnie
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

▶ prof. Przemysław Urbańczyk - prof. dr hab., mediewista archeolog, profesor zwyczajny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Instytutu Archeologii i Etnologii PAN; członek Komitetu Narodowego do Spraw Współpracy z Europejską Fundacją Nauki (ESF) PAN oraz członek Komitetu Nauk Pra- i Protohistorycznych PAN wszystkich kadencji; od 2017 dyrektor Polish Institute of Advanced Studies. Opublikował ponad 400 tekstów z zakresu historii i archeologii wczesnego
średniowiecza Polski, Europy Środkowo-Wschodniej, Skandynawii i wysp północnego Atlantyku.
▶ dr Łukasz Maurycy Stanaszek - polski antropolog i archeolog, kustosz dyplomowany, kierownik Pracowni Antropologicznej w Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie, popularyzator nauki, badacz i odkrywca Urzecza (gwar. Łurzyce), podwarszawskiego mikroregionu etnograficznego.
▶ Zdzisław Cozac - scenarzysta, reżyser i producent filmów dokumentalnych. Za filmy z serii „Tajemnice początków Polski” uzyskał ponad 20 nagród na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą, m.in. „Filmowego Ziemowita” dla najlepszego filmowego projektu edukacyjnego oraz nagrodę „Arkeolan” Międzynarodowego Festiwalu Filmów Archeologicznych w Hiszpanii. Zdobywca tytułu „Popularyzator Nauki 2016” w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polskiej Agencji Prasowej.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę