Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Koncert "Nisza bez ciszy" - OK Arsus

Koncert "Nisza bez ciszy" - OK Arsus

reklama
📅 Data: środa, 20 października 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Ursus, Ośrodek Kultury "Arsus" (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy na koncert z cyklu "Nisza bez ciszy". Już 20/10/21 zagrają kolejne autorskie zespoły niszowe. Tym razem w kultowym Ośrodku Kultury Arsus (OK Arsus).

Wstęp jest bezpłatny, na podstawie wejściówek, które można będzie otrzymać w OK Arsus.

Zagrają:

J U N K H U S T L E R – gościnnie – uczestnicy pilotażu projektu „Nisza bez ciszy”.
Zespół swoją muzyczną przygodę rozpoczął w Ośrodku Kultury ARSUS jako jedna z grup ówczesnej młodzieżowej sceny muzycznej Ursusa. Od 2015 roku zespół występuje w składzie: Marek Leśniewski (wokal i gitara), Michał Usiądek (gitara), Jacek Kuczewski (bas) i Norbert Stępień (perkusja). Kapela tworzy muzykę będącą swoistym fusion nurtów grunge, metalu i rocka alternatywnego. Kompozycje Junk Hustler są intensywnie nasycone partiami przesterowanych gitar przypominającymi brzmienie sceny z Seattle i uzupełnione bezkompromisowymi partiami gitary solowej. Utwory kapeli są bardzo zróżnicowane pod względem kompozycyjnym, zachowując swoją oryginalność i utrzymując jednocześnie wspólny mianownik – inspirowany muzyką grunge. Warstwa tekstów skupia się na tematyce egzystencjalnej, relacji międzyludzkich i tym wszystkim co dotyczy emocjonalności człowieka i jego przeżyć, doświadczeń w dzisiejszym trudnym świecie. W 2019 roku zespół zrealizował debiutancką EPkę, a obecnie pracuje nad wydaniem swojej pierwszej płyty.

M U Z Y C Z K A
W połowie roku 2020 niczego nie można być pewnym... Globalna pandemia nowego wirusa i idący za nią kryzys gospodarczy i społeczny pokrzyżowały nam - ludziom - wiele planów. Jednak w obliczu zagrożenia zdrowia i życia trzeba działać! W tych przedziwnych czasach na warszawskich Stegnach rozkwita muzyka. Czworo artystów spotkało się tutaj, aby stworzyć nową dziedzinę sztuki.
Ta dziedzina... to Muzyczka! W skład Muzyczki wchodzą: wokalistka i tekściarka - Weronika „Werka” Bilska, basista - Szymon „Szymen” Janowski, perkusista, perkusjonalista, guitalelista i gitarzysta - Michał „Mrufka” Jędras, klawiszowiec - Tomasz „Tomek” Jędras.

S K Y T R U C K
Zespół Skytruck to nietuzinkowa grupa muzyków, którzy pragną by rock na nowo rozkwitał w polskiej przestrzeni muzycznej. W swoich utworach zawarli mnóstwo mocnych riffów, tekstów bez tematów tabu, nawiązań do klasyki rocka, a także nowoczesnych brzmień. Piosenki Skytruck pobudzają słuchacza do ciekawych przemyśleń, w sprawny sposób łącząc przebojowość i rockowy charakter. Rok 2020 pomimo światowej pandemii zakończył się dla zespołu kilkoma sukcesami. Latem 2020 r. ukazała się debiutancka EP-ka Skytruck „Środek Ciężkośći” wraz z klipem promującym do utworu "Zwierzak". Zespół dzięki głosom publiczności zakwalifikował się do finału Antyfestu Antyradia, a Radio Wnet w zestawieniu najlepszych mini albumów roku 2020 Ep-kę "Środek Ciężkości" umieściło na 3-cim miejscu. Magazyn TerazRock oprócz opublikowania bardzo pochlebnej recenzji debiutanckiej płyty, umieścił Skytruck w zestawieniu "Nadzieja tu" roku 2020. W roku 2021 skład zespołu rozrósł się do 5 osób. Tomek Boruch - Gitary, wokal wspomagający, Jakub Szulc - Gitary, wokal wspomagający, Przemek Mike Pajdak – wokal główny, Mateusz Śliwa - Bas, wokal wspomagający, Konrad Kubalski - Perkusja, wokal wspomagający. Zespół obecnie skończył pracę nad długogrającą płytą pt. “Lot na Marsa” i ma nadzieję zaprezentować ją publiczności wiosną 2022 roku.

B L O O D Y M E S S
Energiczna dawka ciężkiej muzyki w wykonaniu pięciu szaleńców, którzy mają coś do przekazania każdą nutą, uderzeniem, sylabą i pauzą. Melodyjnie i z sensem. I młócka na koncertach. Mają na swoim koncie 2 albumy nagrane i wydane własnym sumptem: "Broken Things" 2019 oraz "Changes" 2021. Teksty po polsku i po angielsku, dziesiątki koncertów za sobą i mnóstwo chęci do ruszenia ruszenia w trasę z nową płytą.
Przemysław Kokot, wyspa.fm:
Zespół Bloody Mess dał poznać się jakiś czas temu dzięki dobrze przyjętemu debiutanckiemu albumowi „Broken Things” oraz niezwykle energetycznym koncertom. Jest różnorodnie - słychać inspiracje nu-metalowe, progresywne, metalcore’owe, ale jest też miejsce na eksperymenty.

Partnerzy:
Dom Kultury Świt
Bielański Ośrodek Kultury
Centrum Promocji Kultury
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”
Ośrodek Kultury "Arsus" w Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy
Działanie realizowane w ramach Programu "Mobilni w kulturze", finansowane ze środków Miasto Stołeczne Warszawa przy wsparciu Fundacja Inna Przestrzeń

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę