Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Puls afrykańskiej natury - wystawa fotografii Artura Stankiewicza- Warszawa

Puls afrykańskiej natury - wystawa fotografii Artura Stankiewicza- Warszawa

reklama
📅 Data: wtorek, 30 listopada 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Centrum Praskie Koneser (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Fundacja Nova Ars Poloniae wespół z pozostałymi organizatorami zaprasza na niezwykłą wystawę afrykańskich fotografii Artura Stankiewicza, którą już w listopadzie będzie można obejrzeć w przestrzeniach Praskiego Centrum Koneser. Na wystawie zatytułowanej “Puls afrykańskiej natury” zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt prac fotograficznych z kilkunastu lat działalności tego znakomitego fotografa. Serdecznie zapraszamy!

„Bardzo często rozmowy fotografów przyrody koncentrują się na sprzęcie, ustawieniach czy kadrowaniu. Oczywiście są to istotne aspekty potrzebne do zrobienia dobrego zdjęcia, ale w mojej opinii ważniejsze jest zrozumienie zachowań zwierząt, ich habitatów, uczuć - podejście do fotografii przyrody z empatią przez duże E” - Artur Stankiewicz.

Artur jest fotografem i miłośnikiem przyrody od wielu lat. Jego niezwykła pasja do natury kierowała również jego życiem zawodowym, od studiów geologii we Wrocławiu, doktoratu z geochemii w USA, aż po pracę przy poszukiwaniu ropy i gazu na całym świecie. Po blisko 30 latach ciągłych podróży i niełatwej pracy w międzynarodowych korporacjach naftowych, Artur zdecydował się porzucić swoje dotychczasowe zajęcie i całkowicie poświęcić się pasji fotografowania dzikich zwierząt i przyrody. Szczególnym uczuciem i zainteresowaniem darzy Afrykę - kontynent, na którym spędza każdą wolną chwilę, wciąż pogłębiając wiedzę na temat lokalnej przyrody, zwierząt i ich zachowań. Jego podejście do fotografii cechuje niespotykana empatia - uwagę skupia przede wszystkim na zrozumieniu zwierząt, a w swoich pracach stara się subtelnie pokazać ich niezwykłe życie w środowisku naturalnym, w warunkach i świetle uwydatniających ich piękno, ale również bogactwo całego ekosystemu.

Fotografie Artura Stankiewicza były prezentowane na łamach wielu polskich i zagranicznych publikacji książkowych, jak również w licznych periodykach poświęconych fotografii. Jego prace wyróżniano w prestiżowych konkursach fotograficznych jak Siena International Photo Awards (SIPA), Nature Photographer of the Year (NPOTY), Bird Photographer of the Year (BPOTY), Audubon, Monovisions, Memorial Maria Luisa czy MontPhoto.
Wystawę fotografii Artura Stankiewicza "Puls afrykańskiej natury” będzie można oglądać w warszawskim Centrum Praskim Koneser od 6 do 30 listopada tego roku. Za jej organizację odpowiadają: Fundacja Nova Ars Poloniae, Marszand.eu, RKKW - Kwaśnicki, Wróbel & Partnerzy oraz Centrum Praskie Koneser.

6-30 listopada
Centrum Praskie Koneser
WSTĘP BEZPŁATNY.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę