Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

15. Grand OFF - Najlepsze Niezależne Filmy Świata

15. Grand OFF - Najlepsze Niezależne Filmy Świata

reklama
📅 Data rozpoczęcia: poniedziałek, 29 listopada 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📅 Data zakończenia: sobota, 04 grudnia 2021

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Festiwal Grand OFF to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce i jedna, z najważniejszych tego typu inicjatyw na świecie.

Powołane do życia w 2006 Światowe Nagrody Filmowe Niezależnych GRAND OFF to wydarzenie kulturalne, które zwraca uwagę na zjawisko kina niezależnego i nadaje mu odpowiednią rangę, powagę i prestiż. Najciekawsze produkcje niezależne z całego świata poddawane są preselekcji i typowane przez profesjonalną Komisję Nominacyjną do nagród w jedenastu kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktorka, aktor, fabuła, dokument, animacja oraz najlepszy film polski. Filmy nominowane ocenia międzynarodowa Kapituła składająca się z ponad 80 znawców filmu, teoretyków, reżyserów, operatorów, montażystów i aktorów z ponad 30 krajów.

Filmy nominowane 2021:

Best Script / Najlepszy Scenariusz
1. The Martyr / Spain / Fernando Pomares
2. Death of a Wanderer / China / Huang Guangming
3. It’s Just in My Head / Italy / Marius Gabriel Stancu
4. So long, Paris! / France / Charles Dudoignon-Valade
5. Fifty / Spain / Javier Dampierre

Best Directing / Najlepsza Reżyseria
1. April´s Last Memories / Mexico / Nancy Cruz Orozco
2. Senility / Italy / Mattia Tognoni
3. Offro Io / Italy / Paola Minaccioni
4. Dana / Spain / Lucía Forner Segarra
5. Refugee by Mistake / Germany / Andre Diwisch

Best Cinematography / Najlepsze Zdjęcia
1. Seasonal Guests / Germany / Doro Carl
2. Sunnyside / United States / Miguel Angel Tamayo
3. The First Word / Armenia / Artak Serovani-Oganyan
4. Melting Landscapes Glaciers / Spain / Pepe Molina Cruz
5. Above the Dead Sea / Canada / Lior Cohen

Best Editing / Najlepszy Montaż
1. My Father’s Naples / Italy Alessia Bottone
2. Hitlerin kadaisi ninaivugal / India / Vigneshkumar B
3. Fika & Fidan / Iran / Delavare Doustanian
4. Offro Io / Italy / Paola Minaccioni
5. Seasonal Guests / Germany / Doro Carl

Best Production Design / Najlepsza Scenografia
1. The Nest / Poland / Gracjana Piechula
2. Zulen and I / Peru / Michelle Alexander
3. Don’t Resist / Norway / Sigrid Clementine Kolbjørnsen
4. Let me be, dear / Malta / Sharleene Cauchi
5. Nikola Tesla the Man From the Future / Italy / Alessandro Parrello

Best Actress / Najlepsza Aktorka
1. My mum is (not) the best one / Russian Federation / Evdokiya Germanova
2. Instructions for Adela / Germany / Elvira Onetto
3. The Dress / Poland / Anna Dzieduszycka
4. Still fighting / Belgium / Regina Bikkinina
5. The Day My Grandma Met Bruce Willis / Spain / Amparo Pacheco

Best Actor / Najlepszy Aktor
1. Cloudy Man / Iran / Mahmoud Nazar Alian
2. Unstoppable soul / Italy / Duccio Camerini
3. Pappo e Bucco / Italy / Massimo Dapporto and Augusto Zucchi
4. Death of a Wanderer / China / Xu Fan
5. Vincent before Noon / France / Jacques Bonnaffé

Best Fiction / Najlepsza Fabuła
1. The Martyr / Spain / Fernando Pomares
2. Friend / Belarus / Andrey Svetlov
3. The Decisive Moment / United States / Eduardo Rufeisen
4. On The Border / Kyrgyzstan / Tynchtyk Abylkasymov
5. The Criminals / Turkey / Serhat Karaaslan

Best Documentary / Najlepszy Dokument
1. A Man in Chain / United Kingdom / Roshi Aba
2. Saudade / Portugal / Sandra Duarte Cardoso, Tiago Iúri
3. Fika & Fidan / Iran / Delavare Doustanian
4. Tales of Kokoro / France / Mathias Monet
5. 4000 voices / Iraq / Kwaish Sajjad

Best Animation / Najlepsza Animacja
1. Too Late / Poland / Kinga Syrek
2. Experiment / France / Zoé Berton, Susana Covo Perez, Guillaume Heussler, Yann Kacprzak, Margot Wiriath
3. Rebirth of Venus / Netherlands / Robin Noorda
4. Flowing Home / France / Sandra Desmazieres
5. Go Make Memories / United Kingdom / Carl Mason

Best Polish Movie / Najlepszy Film Polski
1. Too Late / Poland / Kinga Syrek
2. The Nest / Poland / Gracjana Piechula
3. The Dress / Poland / Tadeusz Łysiak
4. Dad You’ve Never Had / Poland / Dominika Łapka
5. Stopover / Poland / Joanna Brodawka-Zygmunt

Filmy nominowane zostaną poddane ocenie przez Kapitułę Festiwalu. Jury, w którego skład wchodzi 80 osób, zdecyduje o wyborze 11. laureatów tegorocznej edycji. Zwycięzców poznamy na uroczystej Gali, która odbędzie się 4. grudnia 2021 r.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu wszystkie pokazy odbywają się ONLINE.

Obejrzyj online na Facebooku >> link

Program projekcji >> link

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę