Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Laboratorium Dobrej Konsumpcji. Warsztaty z Fundacją Kupuj Odpowiedzialnie

Laboratorium Dobrej Konsumpcji. Warsztaty z Fundacją Kupuj Odpowiedzialnie

reklama
📅 Data: sobota, 27 listopada 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 14:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Marzyciele i Rzemieślnicy ul. Bracka 25 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Jak w artystyczny sposób zacerować dziurę w ubraniu, stworzyć danie z rosnących dziko roślin lub odrestaurować ulubione buty? Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie, jak co roku w związku z Czarnym Piątkiem, przeciwstawia się nadmiernemu kupowaniu i proponuje alternatywny sposób spędzenia czasu. Zapraszamy na Laboratorium Dobrej Konsumpcji, w ramach którego odbędą się warsztaty ze znakomitymi ekspertami/tkami, prowadzone w bardziej zrównoważonym duchu. Będzie można również obejrzeć dokument „Rewolucja 25%” prezentujący koncepcję jak wyjść z kryzysu klimatycznego.

Nie zabraknie manualnych robótek, dawki wiedzy na temat niemarnowania wody i dobrej kuchni! Zapraszamy 27 listopada do Marzycieli i Rzemieślników w Warszawie.

W Unii Europejskiej żyjemy tak, jakbyśmy mieli do dyspozycji nie jedną planetę, a 2,8 Ziemi. Nasze pojedyncze decyzje zakupowe mają znaczenie – swoim wyborem albo napędzamy konsumpcjonizm, albo spowalniamy jego wzrost. Wpływamy w ten sposób pośrednio na zużycie ograniczonych zasobów wodnych na świecie. Do wyprodukowania 1 kg wołowiny zużywa się aż 15 000 litrów wody, nowej pary jeansów 8 000 litrów wody, a samochodu ok. 400 000 litrów. Podczas Laboratorium Dobrej Konsumpcji będziemy zwracać również uwagę na kwestie produkcji żywości, a także jej niemarnowania.

Warsztaty zostały pomyślane w taki sposób, aby uczestnicy nauczyli się przydatnych umiejętności, które mogą wykorzystać w życiu codziennym. Wśród prowadzących: Joanna Baranowska z „Organiczni.eu”, Kaja Nowakowska z Mead Ladies, Aleksandra Michno z Zaradne, Julia Wizowska z Na nowo śmieci oraz Maciej Bonczak z Wosh Wosh.

Kiedy: 27 listopada, godz.: 14:00 – 19:00
Gdzie: Marzyciele i Rzemieślnicy. Dom Innowacji Społecznych III p. Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy, ul. Bracka 25, 00-028 Warszawa

Wstęp bezpłatny, zarejestruj się! >> link

W trakcie wydarzenia będzie można wziąć udział w warsztatach, obejrzeć film dokumentalny Dries Coomans i Bastiaan Lochs „Rewolucja 25%” a także porozmawiać z ekspertami z FKO.
Ilu ludzi trzeba przekonać, żeby zmienić myślenie całego społeczeństwa? Gospodarka oparta na zasadzie „weź, wytwórz, zużyj, wyrzuć” niszczy planetę i środowisko naturalne, które utrzymuje nas przy życiu. Konieczne są systemowe zmiany. Film „Rewolucja 25%” pokazuje to, co możemy zrobić tu i teraz, wystarczy 25% przekonanych.
Pokaz filmu rozpocznie się o godz. 16:00, 17:00 i 18:00. Wstęp wolny, nie wymaga rejestracji.

Warsztaty do wyboru:

1. Renowacja obuwia z Maciejem Bonczakiem – szefem pracowni Wosh Wosh,
Podczas warsztatu dowiesz się w jaki sposób zadbać o swoje obuwie. Będziesz mieć także możliwość odnowy swojego „znoszonego” obuwia.
Godz. 14:00 – 15:00 i 15:30 – 16:30

2. Domowy kompostownik z Joanną Baranowską z „Organiczni.eu”
Podczas warsztatów wykonasz z pomocą ekspertki domowy kompostownik. Joanna opowie, dlaczego kompostowanie jest ważne i jak skutecznie kompostować w warunkach domowych.
Godz. 16:30 – 18:30

3. Dzika kuchnia z Mead Ladies
Podczas warsztatów z dziewczynami z Mead Ladies, będziesz mieć okazję do przyrządzenia dwóch niecodziennych potraw. Wszystko za sprawą dzikich i naturalnych składników, które ubogacą potrawy. Będzie zdrowo i smacznie!
Godz. 17:00 – 19:00

4. Cerowanie artystyczne z Zaradne
Naprawianie wcale nie musi być nudne, a zwłaszcza jeśli mówimy o cerowaniu artystycznym. Na warsztatach poznasz techniki kreatywnego „zalepiania” dziur.
Godz. 14:00 – 16:00

5. Zrób sobie woskowijkę z Julią Wizowską z Na Nowo Śmieci
A jakby tak zamiast plastikowych foliówek spożywczych i pudełek, użyć kawałka bawełnianego materiału pokrytego woskiem pszczelim? Woskowijki idealnie sprawdzają się jako zamiennik plastikowych opakowań i są bardzo praktyczne.
Godz. 14:00 – 15:30

6. Haft z Zaradne
Będziesz będzie miała możliwość zapoznania się z techniką haftu poprzez wyhaftowanie liter. Zwieńczeniem pracy będzie wyhaftowanie przez Ciebie hasła związanego z sytuacją polskich szwaczek.
Podczas warsztatów zapoznasz się z techniką haftowania liter. Na warsztatach porozmawiamy także o przemyśle odzieżowym w Polsce. Zwieńczeniem pracy będzie wyhaftowanie przez Ciebie hasła związanego z sytuacją polskich szwaczek.
Godz. 16:00 – 19:00

Na warsztaty obowiązują zapisy >> link
Zgłoszenia przyjmujemy do 21 listopada (niedziela) do godz. 24.00.
Wyniki rekrutacji na warsztaty wyślemy drogą mailową do 25 listopada (czwartek) do godz. 16.00.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę