Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Wernisaż wystawy / Sylwia Mużyło "LIMINAL SPACES"

reklama
📅 Data: czwartek, 25 listopada 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Stalowa 52 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Wystawa "LIMINAL SPACES" prezentuje prace Sylwii Mużyło z różnych okresów twórczości. Z definicji przestrzeń liminalna to miejsce progowe, istniejące pomiędzy "tym co było" i tym "co będzie dalej". Aby głębiej zrozumieć czym przestrzeń ta może być dla artysty, należy zadać pytania o to jaki wpływ ma ona na sam proces twórczy? Na ile transformacja, która zachodzi w owym miejscu kreowana jest przez artystę, a na ile jest to poddawanie się zmianom? I czy w tej przestrzeni odnaleźć można stan twórczej istoty?
W tym przypadku mamy okazję przyjrzeć się bliżej obszarom granicznym w twórczości artystki, zobaczyć jak przekraczała ona kolejne progi poszukując swojego potencjału oraz to w jaki sposób używając artystycznego języka opisuje przestrzeń liminalną. Jej refleksje nad tytułową przestrzenią szczególnie widoczne są w przedstawieniu postaci, nijako zawieszonych w czasie i oczekiwaniu. Obrazy Sylwii cechuje niezwykła konsekwencja, która przejawia się w doborze barw, ozdobnym charakterze czy też rodzaju kreski. Z drugiej strony można odnieść wrażenie, że to co łączy wszystkie prace artystki to poczucie, że są one w nieustannym procesie stawania się. Tworzy to pewnego rodzaju napięcie typowe dla przestrzeni liminalnych.

Sylwia Mużyło urodzona w 1979 roku we Wrocławiu. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. W 2004 roku obroniła dyplom z wyróżnieniem na wydziale Wzornictwa Przemysłowego u profesora Michała Jędrzejewskiego. Autorka wystaw indywidualnych oraz uczestniczka wystaw zbiorowych. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i zagranicą. Laureatka konkursu Fundacji im. Tadeusza Kulisiewicza (1998), stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne (1999).
Artystka tworzy figuratywne malarstwo olejne, grafiki w technice monotypii oraz fotografię. Jej prace mają głęboki wymiar humanistyczny. Zajmuje ją przede wszystkim człowiek, jego portret psychologiczny, a czasem świat, w którym żyje. Eksperymentuje łącząc różne dziedziny sztuki.
Prace artystki można oglądać w jej autorskie galerii i pracowni w Dzierżoniowie (Polska). Swoje prace prezentowała również we własnej galerii sztuki w podziemiach The Ultimate Hallucinatie w Brukseli - Sylwia Mużyło Art Gallery Brussels było połączeniem sztuki nowoczesnej z atmosferą XIX wiecznej stolicy Belgii.
www: link
FB: /sylwiamuzyloart/
IG: /sylwiamuzyloart/

Wstęp: wolny
Wernisaż wystawy: 25 listopada (czwartek) 2021
Start: 19:00
Miejsce: Żywa Galeria Stalowa 52
Adres: Stalowa 52, Warszawa

Wystawa czynna: od poniedziałku do niedzieli w godz. 10.00-21.00 do 24.11.2021
Kuratorka Anna Madejska

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę