Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Naszymi słowami - warsztat o opowieści uchodźczyń

Naszymi słowami - warsztat o opowieści uchodźczyń

reklama
📅 Data: sobota, 27 listopada 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Centrum Wielokulturowe w Warszawie, Jagiellońska 54 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
W związku z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej, słowo „uchodźca” znowu pojawia się często w mediach w negatywnym kontekście. Blanka Rzewuska pragnie je odczarować, zapraszając na warsztat, który pokaże prawdziwe życie uchodźczyń w Polsce. Życie, które podczas wywiadów opowiedziały jej kobiety będące w sytuacji uchodźczej przed i w czasie pandemii. Inspiracją do przeprowadzenia wywiadów był zbiór opowieści „Naszymi słowami” (In Our Own Words) zebranych przez International Women Space w Niemczech. Na potrzeby projektu przyjęto szeroką definicję uchodźczyni, obejmującą zarówno osoby w procedurze, jak i objęte różnymi formami ochrony prawnej w Polsce.

Kilka słów od Blanki:
Dlaczego kobiety? Stereotypowy obraz uchodźcy to często samotny młody mężczyzna, a celem tych opowieści jest pokazanie realnych, często tragicznych historii prawdziwych osób.
Dlaczego biografie? Uchodźcy często są przepytywani przez urzędników i dziennikarzy w temacie przyczyny ucieczki, co sprawia, że ich historie są jednowymiarowe, nie pokazują ich wcześniejszego życia ani tego, co dzieje się już w Polsce. Chciałabym pokazać perspektywę samych uchodźczyń i ich życia szerzej, pozwolić Polakom poznać ich los.
Dlaczego warsztat? Wierzę w aktywne formy przekazywania wiedzy.
O mnie: iberysta i socjolog z wykształcenia, aktywistka Domu Otwartego od początku jego istnienia, osoba z doświadczeniem w edukacji formalnej i nieformalnej.

Zgłoszenia na warsztat są przyjmowane mailowo: [email protected]
Projekt realizowany jest w ramach procedury mini-grantów przyznanych przez Centrum Wielokulturowe i finansowany z budżetu m.st. Warszawy.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę