Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Spojrzenia 2021: Archiwum Protestów Publicznych | Obrazy z granicy

Spojrzenia 2021: Archiwum Protestów Publicznych | Obrazy z granicy

reklama
📅 Data: sobota, 27 listopada 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, pl. Małachowskiego 3 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
🔴 Spojrzenia 2021: Archiwum Protestów Publicznych
Obrazy z granicy
27 listopada (sobota), godz. 18:00
sala kinowa, wejście główne, wstęp wolny

Rozmowa z udziałem Pameli Bożek, Yevy Hovsepyan, Agaty Kubis, Pawła Mościckiego.
Moderacja: Karolina Gembara.

Obrazy z granicy. Ludzie, zimno, rozpacz, nadzieja, złote folie NRC, dzieci w kombinezonach. Czego dowiadujemy się z tych nielicznych fotografii z lasu? Co mówią nagrania kręcone trzęsącymi się rękoma? Jak patrzeć na oficjalne relacje z Białorusi? Czego nie widać w strefie stanu wyjątkowego?
Zapraszamy na rozmowę, podczas której spróbujemy poszukać odpowiedzi na powyższe pytania. Zastanowimy się wspólnie nad widzialnością ludzi, którzy przybyli do naszej części świata, licząc na pokój i bezpieczeństwo — teraz i w przeszłości. Porozmawiamy z osobami, które fotografują akcje ratunkowe w lesie, które pracują z uchodźczyniami, które o reprezentacji uchodźców piszą i wreszcie — które używają własnego doświadczenia ucieczki, by wyobrażony obraz uchodźcy złożyć w naszych głowach na nowo.
Po spotkaniu zapraszamy do nowej przestrzeni artystyczno-kulinarnej prowadzonej w Zachęcie przez artystkę Pamelę Bożek i kolektyw Słuszna Strawa.

❗ Nie obowiązują zapisy, ale w związku z sytuacją epidemiczną i funkcjonowaniem galerii w reżimie sanitarnym w sali może przebywać łącznie 60 osób. Limit nie obowiązuje osób posiadających zaświadczenie o szczepieniu przeciwko COVID-19. Okazanie certyfikatu szczepienia jest dobrowolne. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości oraz prosimy o wcześniejsze przygotowanie dokumentu (QR kod).

Pamela Bożek
Ur. 1991. Artystka i aktywistka na rzecz praw człowieka, feministka. Absolwentka i doktorantka ASP w Krakowie. Założycielka i członkini projektu-kolektywu Notesy z Łukowa razem z Zairą Avtaevą, Zaliną Tavgereevą, Lianą Borczaszvilli, Makką Visengereevą, Khavą Bashanovą, Ajną Malcagovą. Razem z Alą Savashevich i Iwoną Ogrodzką tworzy nieformalną grupę Bezgraniczna Pomoc wspierającą osoby z doświadczeniem migranckim i uchodźczym w Polsce.

Yeva Hovsepyan
Uczennica Wielokulturowego Liceum Humanistycznego im. Jacka Kuronia, członkini rady młodzieżowej Fundacji Ocalenie, wolontariuszka Muzeum Polin, współpracuje z Instytutem Równowagi Społeczno-Ekonomicznej w zakresie edukacji. Bohaterka zdjęcia Tomka Kaczora nagrodzonego w konkursie World Press Photo.

Agata Kubis
Ur. 1977. Fotografka streetowa, fotoreporterka. Od lat dokumentuje wydarzenia związane ze środowiskiem feministycznym, LGBT, wolnościowym. Przez 5 lat była członkinią redakcji magazynu Replika. Stała współpracowniczka OKO.press. Członkini Archiwum Protestów Publicznych.

Paweł Mościcki
Ur. 1981. Filozof, eseista i tłumacz, adiunkt w Instytucie Badań Literackich PAN, członek Uniwersytetu Muri im. Franza Kafki. Interesuje się współczesną filozofią, różnymi dziedzinami sztuki (literatura, teatr, kino, sztuki wizualne) a także krytycznymi dyskursami politycznymi. Redaktor tomu „Maurice Blanchot. Literatura ekstremalna” (2007) oraz autor książek: „Polityka teatru. Eseje o sztuce angażującej” (2008), „Godard. Pasaże” (2010) i „Idea potencjalności. Możliwość filozofii według Giorgio Agambena” (2013), „My też mamy już przeszłość. Guy Debord i historia jako pole bitwy” (2015), „Foto-konstelacje. Wokół Marka Piaseckiego” (2016), „Migawki z tradycji uciśnionych” (2017), „Chaplin. Przewidywanie teraźniejszości” (2017), „Lekcje futbolu” (2019). Prowadzi też bloga: pawelmoscicki.net.

Karolina Gembara
Fotografka, badaczka, autorka projektów partycypacyjnych z udziałem osób uchodźczych i migranckich. Ukończyła stosunki międzynarodowe i dziennikarstwo, studiowała historię sztuki, fotografię i kulturoznawstwo. Absolwentka Programu Mentorskiego Sputnik Photos, doktorantka Szkoły Filmowej im. K. Kieślowskiego. Członkini Sputnik Photos i Archiwum Protestów Publicznych, autorka wydawnictw fotograficznych, wykładowczyni.

fot. Łukasz Głowala / Archiwum Protestów Publicznych, Gazeta Strajkowa #6

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę