Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Spektrum ADHD u dziewczynek i u kobiet - webinar

Spektrum ADHD u dziewczynek i u kobiet - webinar

reklama
📅 Data: czwartek, 09 grudnia 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:30

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
ADHD to zespół zaburzeń zachowania, charakteryzujących się nadpobudliwością psychoruchową z deficytem uwagi. Gdy wyobrażamy sobie dziecko dotknięte ADHD najczęściej myślimy o chłopcu, który ma problemy z koncentracją i jest zbyt żywiołowy. To krzywdzący stereotyp, który powoduje, że dziewczynki i kobiety rzadko są trafnie diagnozowane pod kątem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi.
Jak zatem objawia się ADHD u dziewczynek, a jak u kobiet? Czy dziewczynki i kobiety mają ADHD rzadziej od chłopców i mężczyzn, czy po prostu nieczęsto są diagnozowane pod tym kątem? Jak wspierać rozwój i funkcjonowanie dziewczynek i kobiet z nadpobudliwością psychoruchową?
Na te i wiele innych pytań odpowie gościni webinaru - Wenesa Gajos, lekarka, specjalistka psychiatra z Poradni ADHD z Centrum Terapii Dialog. Podczas rozmowy poruszymy także temat różnic w przebiegu ADHD u kobiet i dziewczynek oraz u mężczyzn i chłopców. Spotkanie poprowadzi Michalina Mruczyk.

Spotkanie jest realizowane na żywo. Każdy może zadawać pytania!
Transmisja na YouTube >> link
Udział jest bezpłatny.

Gościni:
Wenesa Gajos – lekarka, specjalistka psychiatra z Poradni ADHD z Centrum Terapii Dialog, psychoterapeutka integracyjna. Doświadczenie kliniczne zdobywała w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz w Klinice Stresu Bojowego Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Ukończyła szkolenie psychoterapeutyczne w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Od ponad 10 lat pracuje ambulatoryjnie w wielospecjalistycznej poradni psychiatryczno-psychologicznej. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu ADHD u osób dorosłych.

Prowadząca:
Michalina Mruczyk – psycholożka pracująca z młodzieżą. Absolwentka psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie SWPS. Obecnie pracuje w liceum ogólnokształcącym Spark Academy w Poznaniu i prowadzi zajęcia na kierunku Psychologia na poznańskim wydziale Uniwersytetu SWPS.

Termin i miejsce spotkania:
9 grudnia 2021 r., godz. 17.30–18.30, online.
Transmisja na YouTube >> link
Do usłyszenia!

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę