Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Film: 450 KILO MARZEŃ

Film: 450 KILO MARZEŃ

reklama
📅 Data: czwartek, 09 grudnia 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Dom Kultury Kadr, ul. Rzymowskiego 32 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr >> link

Film pt.„450 KILO MARZEŃ” autorstwa Barbary Bossak-Herbst pozwala zajrzeć w kulisy miasteczka wyścigowego na Torze Służewiec w Warszawie. Pokryty graffiti mur między Ursynowem i Mokotowem skrywa nie tylko hipodrom, ale także rozległy całoroczny ośrodek mieszkalno-treningowy. Tory Wyścigów Konnych w okresie PRL-u funkcjonowały jako państwowy zakład pracy. Dziś, obok sprywatyzowanych stajni, nadal zamieszkuje tu odizolowana od życia stolicy społeczność sąsiedzko-zawodowa. Rytm życia wyznacza w miasteczku wyścigowym trening koni.

Jesienią właściciele przywożą na Służewiec młode konie zwane roczniakami. W dwóch stajniach widz poznaje nowe konie – Diego i Prio. Dokument opowiada o codziennej pracy, marzeniach oraz troskach ludzi związanych z dwiema stajniami. Pozwala przyjrzeć się relacjom międzyludzkim i międzygatunkowym oraz celom i wartościom, które organizują życie za służewieckim murem. Na szerszym poziomie ukazuje historię społeczną Toru Służewiec.

Zdjęcia do filmu były realizowane przez rok (2016/2017) we współpracy ze stajniami wyścigowymi Traf oraz MK Racing. Dokument jest przykładem filmowej etnografii, która powstała w ramach projektu badawczego z zakresu nauk społecznego. Do jego rezultatów należy także monografia autorstwa Barbary Bossak-Herbst pt. „Warszawska enklawa. Świat wyścigów konnych na Służewcu”, która ukazała się w 2020 roku.

Dokument pozwala zajrzeć w kulisy miasteczka wyścigowego na Torze Służewiec w Warszawie. Opowiada o codziennej pracy, marzeniach oraz troskach ludzi związanych z dwiema stajniami.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę