Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Warsaw Camerata / koncert

Warsaw Camerata / koncert

reklama
📅 Data: sobota, 11 grudnia 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, J. S. Bacha 15 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Warsaw Camerata to wszechstronna orkiestra wykonująca muzykę od baroku po współczesność.
Tworzą ją muzycy najważniejszych warszawskich instytucji muzycznych, m.in.: Filharmonii Narodowej, Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie, Sinfonii Iuventus.

sala widowiskowa / bezpłatne wejściówki >> link

Program:
✨ Johann Sebastian Bach - III Koncert Brandenburski. Jeden z 6 koncertów, które Mistrz ofiarował melomanowi, margrabiemu Brandenburgii Christianowi Ludwigowi. Absolutny hit muzyki epoki baroku!
✨ Stanisław Moniuszko - Uwertura fantastyczna "Bajka", mająca podtytuł "Opowieść zimowa". Przepiękny, pełen cudnych melodii utwór skomponowany na wielką orkiestrę symfoniczną, my zagramy w wersji na orkiestrę smyczkową, której autorem jest Maciej Żółtowski.
✨ Edward Grieg - Suita z czasów Holberga. To jeden z najpopularniejszych utworów na orkiestrę smyczkową. I trudno się dziwić - zróżnicowana w charakterze, skrząca się pięknymi melodiami pięcioczęściowa suita to kolejny z klasycznych przebojów1
✨ Johann Strauss - Walc "Róże południa" - jeden z najpopularniejszych walców wiedeńskiego mistrza gatunku, największy przebój wiedeńskich bali karnawałowych w 1881 roku.

Warsaw Camerata wywodzi się z Nowej Orkiestry Kameralnej, która w latach 2000-2010 koncertowała w wielu znaczących salach koncertowych – w tym w Filharmonii Narodowej, Teatrze Wielkim, Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego oraz współpracowała z najwybitniejszymi artystami polskimi i zagranicznymi. Orkiestrę prowadził m.in.: Ch. Hogwood, J. Maksymiuk, zespół akompaniował E. Kirkby, E. Connell i M. Chance’owi.

Orkiestra jest gospodarzem warszawskich Letnich Festiwali Nowego Miasta, organizowanych od 2008 r., podczas których prezentowana jest zarówno znana, jak i zapomniana muzyka polska. Warsaw Camerata rokrocznie występuje na prestiżowym Festiwalu Królewskie Arkady Sztuki. Jest także w okresie wakacyjnym gospodarzem Letnich Koncertów Promenadowych realizowanych w Parku Morskie Oko w Warszawie, a także od 2011 r. tworzy unikalny w skali kraju projekt koncertowy Warsaw Camerata a’la Carte! podczas którego słuchacze w drodze głosowania wybierają program kolejnych koncertów.

sala widowiskowa / bezpłatne wejściówki >> link

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę