Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

PROSZĘ SIĘ ROZEJŚĆ | Volny Chor | Koncert

PROSZĘ SIĘ ROZEJŚĆ | Volny Chor | Koncert

reklama
📅 Data: niedziela, 12 grudnia 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Dom Spotkań z Historią, Karowa 20 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy do Domu Spotkań z Historią na koncert grupy Volny Chor (Wolny Chór). To jeden z ważniejszych symboli białoruskiej rewolucji godności, która wybuchła po sfałszowanych wyborach w sierpniu 2020 roku. W gorących dniach protestów chór pojawiał się na ulicach Mińska, aby wspólnie z mieszkańcami i mieszkankami śpiewać białoruskie pieśni i hymny.

Mimo represji i wielu zagrożeń — ze względów bezpieczeństwa chórzystki i chórzyści występują w maskach — kontynuują swoją „muzyczną walkę”. Po serii prześladowań, które nasiliły się na początku 2020 roku, śpiewaczki i śpiewacy przenieśli się do Warszawy, gdzie kontynuują swoją artystyczną i prodemokratyczną działalność. Ich perspektywa oporu przeciwko opresyjnej władzy dopełni wielości spojrzeń na rocznicę stanu wojennego. Może przypominać, że tamte wydarzenia — choć odległe o czterdzieści lat — dla wielu osób brzmią bardzo współcześnie.

Materiały o legendarnym chórze emitowane są w telewizji, tworzone są filmy dokumentalne, artykuły naukowe, Wolny Chór jest znany zagranicą i w całej Białorusi. Ich śpiew i działania budzą w ludziach poczucie godności i patriotyzmu. Spopularyzowali prawie już zapomniane historyczne pieśni i hymny Białorusinów: „Pogoń (Pahonia)”, „Marsz wojenny, „Wszchmocny Boże” itp. Pieśni białoruskie napisane ponad 100 lat temu, często zapomniane, szerzej nieznane, wykonywane były podczas rewolucji po raz pierwszy. Dziś, współcześni kompozytorzy piszą dla nich nowe utwory. Wolny Chór pomaga Białorusinom, a także całemu światu, poznać i zrozumieć Białoruś!

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę