Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

"FRANCUSKA. Chanson française" / recital Justyny Bacz z zespołem

"FRANCUSKA. Chanson française" / recital Justyny Bacz z zespołem

reklama
📅 Data: niedziela, 13 lutego 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Służewski Dom Kultury, ul. Bacha 15 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
Bezpłatne wejściówki dostępne w SDK od 01.02.2022 r.

Recital Justyny Bacz pt. "FRANCUSKA. Chanson française" to niezapomniane spotkanie z piosenką francuską w znakomitym wydaniu. Artystka od lat zafascynowana kulturą i językiem francuskim zabierze nas w podróż przez świat nieprzemijających utworów francuskich.
W programie koncertu znalazły się piosenki zaliczane do klasyki z repertuaru takich artystów jak: Edith Piaf, Georges Brassens, Jacques Brel czy Joe Dassin, a także współczesnych wykonawczyń- m. in Particii Kaas czy Zaz.
Podczas koncertu usłyszymy m.in. słynne „Sous le ciel de Paris”, „Et si tu n’existais pas”, jak również motywy z filmów: „Un homme et une femme” czy „Love story” .
Justyna Bacz zaśpiewa po francusku we własnej, oryginalnej interpretacji, a kilka piosenek zaprezentuje w polskich przekładach Jeremiego Przybory, Jerzego Menela, a także swoich własnych.
Ciepły, zmysłowy głos Artystki na tle wirtuozerskiego akompaniamentu, we współczesnych, subtelnych aranżacjach Mariusza Dubrawskiego brzmi intrygująco... To piękna harmonia łącząca świeże spojrzenie na znane utwory z muzyczną tradycją piosenki francuskiej.
Dobór repertuaru, wrażliwość muzyczna oraz znakomity kontakt z publicznością sprawiają, ze każdy koncert Justyny Bacz to wyjątkowe, artystyczne i emocjonalne przeżycie.

Występują:
Justyna Bacz - vocal, gitara,scenariusz
Mariusz Dubrawski – piano
Karol Podkul – akordeon,
Wojciech Ruciński– kontrabas

Justyna Bacz- piosenkarka, pieśniarka, lingwistka, tłumaczka, pedagog, laureatka szeregu nagród na festiwalach piosenki, m.in. w Paryżu na Festiwalu „Dni Georges’a Brassensa” w 2013 r.(„Journées Georges Brassens”). W 2018 r. została odznaczona Kawalerskim Orderem Sztuki i Literatury nadawanym przez Ministerstwo Kultury Republiki Francuskiej za promowanie kultury francuskiej w Polsce. W 2020 otrzymała Grand Prix francuskiego stowarzyszenia Les Amis de Georges za kobiecą interpretację utworów Georgesa Brassensa. Śpiewa po polsku, francusku, włosku, rosyjsku i angielsku.
Nagrała osiem albumów głównie poświęconych piosence francuskiej, bardzo pochlebnie przyjętych przez krytyków i publiczność: „Tête-à-tête”, „Brassens mon amour”, „Empatik”, „Francuska chanson française”, „Dalida pieśń miłości”, "Dalida pieśń miłości. Koncert w Polskim Radiu Lublin" „Femmes czyli kobiety” , a w 2021 autorską płytę z polskimi piosenkami dla najmłodszych pt. ”Justyna Bacz- dzieciom”.
Justyna Bacz koncertuje w kraju i za granicą, związana ze sceną „Piwnica na Wójtowskiej”, współpracuje Teatrem Kamienica.
„Justyna Bacz (...) śpiewa francuskie piosenki. W tej dziedzinie jest najlepsza w Polsce, a i we Francji zdobywa laury - na Festiwalu Brassensa w Paryżu dostała nagrodę publiczności. (…) Po mistrzowsku wykonuje piosenki francuskich bardów. Koncertując za granicą, przemyca teksty Osieckiej, Kofty, Piwkowskiej.”
Joanna Nojszewska „Klucz francuski"
Więcej o Artystce na stronie: link

Mariusz Dubrawski - pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, absolwentem klasy fortepianu Akademii Muzycznej im. w Warszawie i długoletni wykładowca tej uczelni. Laureat m.in. nagrody w Konkursie Pianistów Muzyki Rozrywkowej w 2006 r. Autor muzyki teatralnej, oratoryjnej, i rozrywkowej, kierownik muzyczny licznych w festiwali i programów telewizyjnych, od 6 lat jest kierownikiem muzycznym zespołu Ireny Santor.

Karol Podkul - muzyk instrumentalista, akordeonista. W latach 2006 – 2011 studiował na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest laureatem licznych konkursów o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej w kraju i za granicą. Koncertował z Filharmonią Warszawską, nagrywał audycje dla Telewizji i Radia Rzeszów. Występował w wielu krajach Europy i Azji. Współpracuje z wieloma teatrami warszawskimi
W centrum muzycznych fascynacji Karola Podkula znalazła się szeroko rozumiana muzyka folkowa z całego świata, w szczególności muzyka bałkańska. Interesuje go również piosenka i muzyka francuska.

Wojciech Ruciński - basista, kontrabasista, muzyk sesyjny i koncertujący. Jego zainteresowania muzyczne obejmują różnorodne style muzycznych. Współpracował i współpracuje m. in. z Marylą Rodowicz, Januszem Stokłosą, Ireną Santor, Katarzyną Groniec i wieloma innymi artystami.

Bezpłatne wejściówki dostępne w SDK od 01.02.2022 r.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę