Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wystawa malarstwa Wacława Wantucha BEZ KANTÓW / GALERIA SPOT W.

Wystawa malarstwa Wacława Wantucha BEZ KANTÓW / GALERIA SPOT W.

reklama
📅 Data: czwartek, 27 stycznia 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Stalowa 33 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
Projekt “Bez kantów” to prezentacja obrazów będących gloryfikacją kobiecego ciała, przy którym ciało mężczyzny wydaje się być ciosane siekierą” – Wacław Wantuch, uznany fotograf aktu po raz pierwszy prezentuje swoje dzieła malarskie na wystawie w Galerii SPOT W.

Na wystawie “Bez Kantów” pokażemy kilkanaście prac malarskich Wacława Wantucha – unikatowych, stworzonych za pomocą doskonałego warsztatu rysunkowego i malarskiego. Widoczny na pracach ślad włosia pochodzący z pędzla aplikującego farbę, jest tym, co odróżnia odręczny obraz od mechanicznej, sterylnej, cyfrowej fotografii.

***

Dla Wacława Wantucha krągłości i łuki w kobiecej nagości stanowią obiekt fascynacji, nieustającej inspiracji zamienianej w pasję do pracy rysunkowej i malarskiej. Po ukończonych studiach na wydziale rzeźby w krakowskiej ASP zamienił dłuto na obiektyw i zaczął zajmować się wyłącznie fotografią. Zasłynął z niezwykłych ujęć w swojej pracy z modelkami. Swoje fotografie wystawiał na ponad 80 wystawach indywidualnych w Polsce i za granicą. Wydał 4 albumy.

Przełomem w pracy artystycznej Wacława Wantucha był rok 2016. Zakończył wtedy obrazowanie fotograficzne i wrócił do korzeni malarstwa olejnego. Dziś własnoręcznie przygotowuje grunty kredowo-klejowe sprawdzone już w średniowieczu. Samodzielnie uciera farby według receptur Szkoły Flamandzkiej i weneckich starych mistrzów laserunku. Do rysunku wstępnego oraz imprimitury często używa samodzielnie wypalanego węgla drzewnego, który pozwala uzyskać bogate w szarości przejścia tonalne.

Wystawa pod każdym względem wyjątkowa! Zapraszamy.

Wernisaż: 27.01.2022, 19:00
Koniec: 26.02.2022.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę