Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

„Salwador. Piekło kobiet”, reż. Celina Escher | Pokaz filmu online

„Salwador. Piekło kobiet”, reż. Celina Escher | Pokaz filmu online

reklama
📅 Data: czwartek, 27 stycznia 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
   udostępnij tweetnij wykop
🎞 Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity zapraszają na pokaz filmu „Salwador. Piekło kobiet” w reżyserii Celiny Escher.
Program filmowy towarzyszący wystawie „Kto napisze historię łez” obejmuje prezentację online czterech filmów, których autorki przybliżają najnowszą i odleglejszą historię walki o prawa kobiet w Irlandii, Polsce, Włoszech i Salwadorze. Ujęte w programie filmy odsłaniają formy oporu kobiet wobec represyjnego prawa wymierzonego w ich ciała. Projekcje filmów dokumentalnych organizowane są we współpracy z Festiwalem Filmowym Millennium Docs Against Gravity.

🎬 „Salwador. Piekło kobiet”, 2020, reż. Celina Escher
🗓️ 27 stycznia, start o godz. 18:00
🕑 Film trwa 1 godz. 28 min
📍 Transmisja online. Link umożliwiający bezpłatne obejrzenie filmu zostanie udostępniony w wydarzeniu bezpośrednio przed godziną seansu >> link

🎬 Więcej o filmie:
Teodora Vásquez dla całego świata stała się symbolem walki o prawa kobiet w Salwadorze. Po 11 latach spędzonych w więzieniu w końcu została z niego wypuszczona po orzeczeniu Sądu Najwyższego. Z jakiego powodu odebrano jej wolność? W wyniku krwotoku straciła swoje dziecko, jednak zamiast uzyskać właściwą pomoc lekarską, została aresztowana. W Salwadorze obowiązuje jedna z najbardziej nieludzkich regulacji dotyczących terminacji ciąży, w wyniku których kobiety skazywane są na wieloletnie więzienie za to, że poroniły lub straciły dziecko w wyniku przemocy domowej ze strony swoich partnerów. Tak ogromna presja powoduje, że ciąża staje się dla wielu kobiet okresem olbrzymiego stresu i obawy o własną przyszłość.
W filmie to właśnie kobietom zostaje oddany głos. Opowiadają one swoje dramatyczne historie. Czy w takich warunkach można w ogóle cieszyć się z perspektywy zostania matką?

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę