Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Ptasi spacer: Ptaki z czerwonej listy

Ptasi spacer: Ptaki z czerwonej listy

reklama
📅 Data: niedziela, 13 lutego 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Służewski Dom Kultury, ul. Bacha 15 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
W 2020 roku Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków opublikowało nową edycję "Czerwonej listy ptaków Polski". To opracowanie przedstawia ryzyko wymarcia gatunków ptaków występujących w naszym kraju. Na spacerze dowiemy się, jakie ptaki znalazły się na liście, z jakich powodów i co możemy zrobić, by uchronić je przed wyginięciem. Niektóre z tych ptaków możemy spotkać w Dolince - do gatunków zagrożonych zostały zaliczone m.in. mewa siwa i gawron. Tradycyjnie będziemy też obserwować przyrodę Dolinki Służewskiej, a stwierdzone ptaki trafią do internetowej bazy Ornitho.pl.

Poznajmy razem skrzydlatych mieszkańców Dolinki Służewieckiej!

Ptasie Spacery są organizowane w celu przybliżenia mieszkańcom Warszawy przyrody unikalnego parku Dolinka Służewska, będącego pozostałością doliny dawnej rzeki Sadurki. Uczestnicy spacerów poznają występujące w paru gatunki ptaków lęgowych i przelotnych, a także typy siedlisk oraz gatunki roślin i zwierząt i powiązania pomiędzy nimi. Dzięki cykliczności spacerów mogą śledzić zmiany zachodzące w przyrodzie w kolejnych porach roku. Podczas każdego spaceru omawiane jest inne zagadnienie, a ich tematyka jest zbieżna z tematem miesiąca w SDK.

Spacery prowadzi Sławomir Kasjaniuk - ornitolog-amator, mieszkaniec Służewa. Członek i wolontariusz Warszawskiej Grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Organizator i przewodnik spacerów przyrodniczych i ornitologicznych po Warszawie oraz Kampinoskim Parku Narodowym. Uczestnik wielu projektów monitoringu przyrody.

Wyniki ptasich obserwacji są wprowadzane do portalu Ornitho.pl.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę