Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Sztuka Obrzeży - akcje uliczne i spektakle plenerowe Teatru Akt

Sztuka Obrzeży - akcje uliczne i spektakle plenerowe Teatru Akt
📅 Data rozpoczęcia: czwartek, 07 maja 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00

📅 Data zakończenia: sobota, 09 maja 2015

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


W ramach Sztuki Obrzeży Teatr Akt zaprasza na akcje uliczne i spektakle plenerowe

Motyle 7.05.2015 godz. 14.00 Plac Szembeka godz, 16.00 PKP Rembertów
Sen kustosza 8.05.2015 godz. 20.00 Łaziebna 9
Śmietnik 9.05.2015 godz. 15.00 Plaża ul. Łaziebna
Płonące laski 4 9.05.2015 godz. 20.00 Łaziebna 9

Sztuka Obrzeży to prezentacje sztuki teatralnej powstającej poza dominującymi trendami w teatrze instytucjonalnym i tzw. offowym. W ramach programu prezentować będziemy dokonania Teatru Akt w dziedzinie teatru ulicznego, plenerowego i plastycznego na scenie. Miejscem działalności kulturalnej będzie obrzeże dużego miasta / Olszynka Grochowska /, teren o doniosłym znaczeniu historycznym, dla którego podjęcie funkcji kulturalnej stanowiłoby szansę dalszego rozwoju. Po prezentacjach spektaklu scenicznego Ziemia jałowa pragniemy zaprosić na majowy przegląd spektakli plenerowych, który będzie okazją do spotkania z teatrem ulicznym.

Akt-owskie prezentacje rozpocznie akcja uliczna Motyle na Placu Szembeka i w Rembertowie.
W ramach cyklu znajdą się dwa wieczorne spektakle Sen kustosza i Płonące laski 4, a także Śmietnik przeznaczony głównie do młodej widowni.
Prezentacje odbędą się w plenerze Teatru Akt i na pobliskiej plaży przy ulicy Łaziebnej.

Projekt Sztuka obrzeży współfinansuje m.st Warszawa.
Informacje o teatrze i przeglądzie na link

PROGRAM:

Motyle 7.05.2015 godz. 14.00 Plac Szembeka godz, 16.00 PKP Rembertów
Nieudolny łowca motyli próbuje złapać ciekawe okazy do swej kolekcji. Bajecznie kolorowe, nienaturalnej wielkości, Motyle nie są jednak łatwą zdobyczą. Działanie improwizowane w kontakcie z przechodniami-widzami.

Sen kustosza 8.05.2015 godz. 20.00 Łaziebna 9
Widzowie, zaproszeni przez zabawnego Kustosza do jego Muzeum Wyobraźni stają się świadkami szczególnego aktu tworzenia. Artyści wyczarowują, nie tylko wiele znanych i nieznanych dzieł malarstwa, ale pozwalają im ożyć i jeszcze raz opowiedzieć swe niezwykłe historie.
Kolejno wyłaniające się przestrzenne obrazy ewoluują na oczach widzów, zaskakują, wzruszają, a czasem śmieszą. Przenoszą widzów w przeszłość i przyszłość, do rajskiego ogrodu i paryskich kafejek, na pole bitwy i arenę cyrkową.
W przewrotnej wyobraźni Artysty wszystko jest możliwe, dlatego i tu rzeczywistości mieszają się i wzajemnie przenikają tak, aby w końcu stworzyć nowe, nieco absurdalne i na pewno wyjątkowe dzieło.
Teatr Akt od lat zafascynowany poetyką teatru ulicznego, cyrku, sztuki mimu czy tańca w pełni wykorzystuje wszelkie walory tych sztuk, aby na swój sposób stworzyć ciekawe, pełne ekspresji, plastyczne widowisko.

Śmietnik 9.05.2015 godz. 15.00 Plaża ul. Łaziebna
Śmietnik jest miejscem spotkania ludzi i bezużytecznych przedmiotów. Z tej konfrontacji wynikają zaskakujące sytuacje, których motorem jest wyobraźnia ludzka. Dzięki niej przedmioty zmieniają przeznaczenie, odżywają w nich wspomnienia, nabierają swoistego uroku. Spektakl jest formą przewrotnej zabawy z przedmiotem i publicznością. Widzowie aktywnie uczestnicząc w zabawie, współtworzą Śmietnik, a czasem stają się jego głównymi bohaterami.

Płonące laski 4 9.05.2015 godz. 20.00 Łaziebna 9
Spektakl w zabawny i przewrotny sposób opowiada o odnajdywaniu radości życia w prozaicznych zdarzeniach dnia codziennego. To lekka, sentymentalna opowieść, na którą składają się humorystyczne sceny i efektowne popisy, przykład klasycznej sztuki ulicy, bogatej w grę ognia, świateł, dobrej muzyki i wartkiej akcji. Animację ognia, ekspresyjny taniec, barwne i dynamiczne obrazy przeplatają sceny ukazujące odrobinę nostalgii, która pojawia się wraz z każdą dobrze przeżytą chwilą. Spektakl przyjmowany jest równie dobrze na prestiżowych festiwalach teatralnych, jak i w małych miejscowościach. Podobnie, jak w większości przedstawień aktorzy Teatru Akt posługują się uniwersalnym językiem ciała, gestów i mimiki.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: teatr
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Wygraj pobyt w hotelu!