Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Logistyka w Azji: handel międzynarodowy, wielka polityka i niekończące się wyzwania - webinar

Logistyka w Azji: handel międzynarodowy, wielka polityka i niekończące się wyzwania - webinar
📅 Data: czwartek, 10 lutego 2022

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Azja Wschodnia to jeden z kluczowych regionów dla handlu międzynarodowego. Tu tworzy się i wysyła w świat 41% globalnej produkcji, a jednocześnie importuje się 37% produkcji światowej. Tak intensywny obrót towarowy nie byłby możliwy bez niezwykle rozbudowanej infrastruktury transportowej obejmującej największe porty kontenerowe na świecie, lotniska, bazy logistyczne, linie kolejowe łączące Azję z Europą. Cieniem na funkcjonowaniu tego skomplikowanego organizmu kładzie się napięta sytuacja polityczna między USA i Chinami oraz konsekwencje pandemii Covid-19. Jak czynniki te wpływają na łańcuchy dostaw? Czy rywalizacja na Morzu Południowochińskim to też walka o kontrolę nad światowym obrotem towarowym i w jakim stopniu „Pas i Szlak” (BRI) jest w stanie zabezpieczyć chińskie potrzeby logistyczne? Jaką rolę w tych zmaganiach odgrywa Unia Europejska i Polska? Co w dziedzinie transportu międzynarodowego czeka nas w przyszłości?

Na te pytania odpowiadać będą eksperci z szerokim doświadczeniem praktycznym: Dominik Landa z ETA.fm, były dyrektor handlowy terminalu kontenerowego DCT Gdańsk oraz Mateusz Koprowski, menedżer w logistyce z firmy Tricargo. Spotkanie poprowadzi dr hab. Marcin Jacoby, prof. Uniwersytetu SWPS, kierownik Zakładu Studiów Azjatyckich Uniwersytetu SWPS.

👉 Termin: 10 luty, 17.00, online
👉 Spotkanie będzie realizowane na żywo – każdy może zadawać pytania! 👉 Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy.
👉 Formularz zgłoszeniowy: link

Goście:
✅Dominik Landa
ETA.fm, dyrektor handlowy DCT Gdańsk Pasjonat logistyki z wieloletnim doświadczeniem w branży morskiej, transportowej i terminalowej. Zajmował stanowisko Dyrektora Operacyjnego Klastra na Europę Środkowo-Wschodnią, a ostatnio Dyrektora Handlowego terminalu kontenerowego DCT Gdańsk. Odpowiedzialny m. in. za strategię rozwoju oraz działalność handlową DCT Gdańsk, wprowadzenie na Bałtyk największych kontenerowców (serwis AE10 aliansu 2M), wdrożenie pierwszych stałych serwisów intermodalnych linii żeglugowej w Polsce (AMBER i BALTIC EXPRESS armatora Maersk). Popularyzator wiedzy i wykładowca akademicki, współgospodarz podcastów ETA.fm poświęconych sektorowi morskiemu, logistyce i łańcuchom dostaw.
✅ Mateusz Koprowski
Menedżer w logistyce, Tricargo, wykładowca w Zakładzie Studiów Azjatyckich, Uniwersytet SWPS. Ekspert w zakresie spedycji i transportu międzynarodowego, specjalizujący się w problematyce transportu morskiego Chin i regionu Azji Wschodniej. Koordynator sprzedaży w firmie Tricargo. Wykładowca akademicki w dziedzinie transportu, spedycji i logistyki oraz handlu międzynarodowego.

prowadzący:
✅ Prof. Marcin Jacoby
Sinolog, tłumacz, ekspert zajmujący się zagadnieniami polityczno-społecznymi regionu Azji Wschodniej, szczególnie Chin i Republiki Korei. Na Uniwersytecie SWPS kieruje Zakładem Studiów Azjatyckich i prowadzi zajęcia z zakresu wiedzy o Chinach i Azji Wschodniej: literatury, sztuki i dyplomacji kulturalnej.

Cykl webinarów „Projekt Azja”
Kraj Kwitnącej Wiśni, Huawei i 5G, Kim Jong Un oraz orientalna kuchnia. Czy istnieje Azja bez uproszczeń i stereotypów? Jak odkryć jej prawdziwe oblicze, które nieczęsto zobaczymy w mediach? Cykl Strefy Kultur Uniwersytetu SWPS „Projekt Azja” przybliża najważniejsze zjawiska i procesy, jakie zachodzą obecnie w Chinach, na Półwyspie Koreańskim oraz w Japonii. Podczas każdego spotkania poruszamy inny temat i przyglądamy się obecnemu obliczu Dalekiego Wschodu oraz jego specyficznym uwarunkowaniom. Cykl „Projekt Azja” prowadzi prof. Marcin Jacoby – kierownik Zakładu Studiów Azjatyckich Uniwersytetu SWPS, sinolog i popularyzator wiedzy o Azji, który do wspólnej dyskusji zaprasza badaczy, ekspertów i praktyków zajmujących się Azją.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧