Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Władza i tożsamość - psychologiczne aspekty wojny - webinar

Władza i tożsamość - psychologiczne aspekty wojny - webinar
📅 Data: środa, 9 marca 2022

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:30

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Co dzieje się w psychice człowieka, który wywołuje wojnę? Władza ma różne oblicza. Z jednej strony pozwala budować, rozwijać i osiągać cele, a z drugiej niszczy i uderza w słabszych. Od momentu rozpoczęcia wojny w Ukrainie media spekulują jakimi procesami myślowymi kierują się władze Rosji.
Jak mogło dojść do podjęcia decyzji o ataku? W jaki sposób identyfikacja z narodem kształtuje decyzje o zaangażowaniu i poparciu dla działań zbrojnych w konflikcie?
O tym porozmawiamy z dr hab. Aleksandrą Cisłak-Wójcik, prof. Uniwersytetu SWPS, prorektor ds. nauki na Wydziale Psychologii w Warszawie. Spotkanie poprowadzi Joanna Flis.

📅 Termin: 9 marca 2022 r. (środa), godz. 18.30, online
👉 Spotkanie będzie realizowane na żywo – każdy może zadać pytania!
👉 Udział jest bezpłatny.
📌 Transmisja na YouTube >> link

Gościni:
🟡 dr hab. Aleksandra Cisłak-Wójcik, prof. Uniwersytetu SWPS
– prorektor ds. nauki na wydziale psychologii w Warszawie. Naukowo zajmuje się władzą, przede wszystkim bada to, w jaki sposób sprawowanie władzy zmienia człowieka, a jak zmienia go podleganie władzy. Czym różni się władza od poczucia kontroli? Co warto wzmacniać u pracowników? Interesuje się także identyfikacją z grupami społecznymi, w szczególności z grupami takimi jak organizacje biznesowe. Poszukuje odpowiedzi na pytania o to, czy dla firm zawsze jest dobrze, gdy pracownicy silnie identyfikują się z miejscem pracy. Analizuje związki władzy i płci oraz percepcję społeczną kobiet we współczesnych społeczeństwach. Ostatnio bada, dlaczego niektórzy Polacy popierają politykę anty-środowiskową. Prowadzi zajęcia z psychologii społecznej i psychologii politycznej. Kieruje studiami podyplomowymi Creative Leadership na Uniwersytecie SWPS w Warszawie wraz z dr Dorotą Wiśniewską-Juszczak. Otrzymała stypendium Start FNP, stypendium Polityki, stypendium Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców. Jest laureatką nagrody im. Roberta Zajonca przyznawanej przez Polskie Stowarzyszenie Psychologii Społecznej. Zyskała granty OPUS Narodowego Centrum Nauki: „Sprawując władzę czy kontrolę?”, który jest już zakończony. Aktualnie prowadzi badania w ramach grantu „Czy silna identyfikacja może szkodzić grupie?”.

Prowadząca
🟡 Joanna Flis
– psycholożka kliniczna i zdrowia, certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień, absolwentka Uniwersytetu SWPS. Przez wiele lat pracowała z osobami współuzależnionymi oraz z syndromem DDA w Wojewódzkim Ośrodku Psychoterapii Uzależnień i Współuzależnienia oraz w Poradni Uzależnień. Aktualnie prowadzi pracownię pomocy psychologicznej. Psychoterapeutka systemowa w trakcie certyfikacji oraz pedagożka. Doktorantka na Uniwersytecie Szczecińskim, gdzie prowadzi badania naukowe na temat funkcjonowania osób uzależnionych. Współpracuje z Fundacją Dbam o Mój Z@sięg oraz Ośrodkami Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli, prowadząc szkolenia i warsztaty. Autorka licznych publikacji z zakresu zdrowia psychicznego.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę