Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

KONCENTRACJA I - MARTIN B. - wystawa grafik Marcina Barysza

KONCENTRACJA I - MARTIN B. - wystawa grafik Marcina Barysza
📅 Data rozpoczęcia: czwartek, 07 maja 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📅 Data zakończenia: czwartek, 21 maja 2015

📌 Miejsce: Warszawa - Żoliborz, Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego, ul. Czarnieckiego 51 (stacja metra: Pl. Wilsona) (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


KONCENTRACJA I - MARTIN B.
- wystawa grafik Marcina Barysza

Zapraszamy na wystawę grafik utalentowanego wydawcy, tłumacza, fotografa i grafika. Urodzony w 1957 roku w Mikołowie. Dzieciństwo i młodość spędził w Tychach po czym w 1985 roku wyjechał z kraju aby na stałe osiąść w Berlinie.

Początkowe jego prace dość wiernie oddają rzeczywistość, jak na przykład cykl obrazów z Sri Lanki, jednak z biegiem czasu, a także coraz większej śmiałości, twórca przedstawia świat prezentując swoją autorską technikę, którą sam określa terminem "vigrafii" łączącej grafikę komputerową, fotografię, malarstwo oraz grafikę tradycyjną.

Jego kompozycje są niezwykle malarskie, pełne niuansów i nieoczekiwanych zestawień kolorystycznych.
"Vigrafia" to autorska technika, którą można określić mianem trójwymiarowego digitalnego kolażu, zbudowanego z elementów własnych powstałych tradycyjnie.

Sam twórca mówi o niej tak:
"Nie czuję się w domu ani w grafice komputerowej, ani fotomontażu czy fotomanipulacji, choć i tę stosuję. Nazwa grafika komputerowa nic nie mówi, określa jedynie narzędzie, to jakby napisać malowanie pędzlowe. Fotomontaż czy fotomanipulacja ogranicza pole działania do technik jedynie fotograficznych. "Vigrafia" to grafika powstała w rzeczywistości wirtualnej, w dowolny sposób z dowolnych elementów - dlatego stworzyłem to określenie."

Prace Marcina Barysza znajdują się zbiorach prywatnych i publicznych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Francji i Wielkiej Brytanii.

Prócz niepowtarzanego charakteru prac, cechuje je także wysoka jakość. Drukowane są z użyciem technologii UltraChromeTM K3 na wielkoformatowej i wysokorozdzielczej drukarce pigmentami o odporności na światło przekraczającej 100 lat, na bawełnianym papierze Cansona "Velin dArches" o gramaturze 250g/m2 i jakości muzealnej.

Wystawa czynna 07-21 maja 2015.
Wernisaż wystawy 08.05 (piątek) godzina 18:00, wernisaż połączony z koncertem Interplay Jazz Duo

Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego
ul. Czarnieckiego 51 (obok pl. Wilsona)
01-541 Warszawa
link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Żoliborz lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Wygraj pobyt w hotelu!