Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

RODZICIELSKA WIOSKA – GRUPA WSPARCIA DLA RODZICÓW DZIECI W WIEKU PRZEDPRZEDSZKOLNYM (ONLINE)

RODZICIELSKA WIOSKA – GRUPA WSPARCIA DLA RODZICÓW DZIECI W WIEKU PRZEDPRZEDSZKOLNYM (ONLINE)
📅 Data: poniedziałek, 04 kwietnia 2022

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:30

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Kiedy rodzi się nasze dziecko najwięcej uczymy się o… sobie. Na świat przychodzi przecież nie tylko nowa córka czy syn, ale również nowy rodzic. Ta zmiana niesie ze sobą ogrom nowych doświadczeń i uczuć. Nasze życie często wywraca się do góry nogami, nic nie jest już takie samo. Rodzicielstwo dostarcza nam radości i wzruszeń, ale nierzadko budzą się wątpliwości i lęki, tęsknoty, czujemy bezradność, czasem samotność. Tak wiele mieści się w rodzicielstwie i tak wiele trzeba pomieścić będąc rodzicem…

Jest takie afrykańskie przysłowie „Potrzeba całej wioski, by wychować jedno dziecko”. Chcemy, aby prowadzona przez nas grupa wsparcia, stała się dla Was taką wioską. Przestrzenią, w której będą spotykać się rodzice małych dzieci, aby wzajemnie się usłyszeć i wesprzeć. Bezpiecznym miejscem, w którym w stałej grupie, bez ocen, ale za to z empatią i uważnością będziecie mogli dzielić się swoimi doświadczeniami, emocjami z innymi dorosłymi, którzy tak samo jak Wy doświadczają rodzicielstwa. W takiej atmosferze będziemy przyglądać się swoim doświadczeniom i w swoich doświadczeniach nawzajem, by bardziej i bliżej być siebie i ze sobą.

Spotkania poprowadzą:

Karolina Rutkowska – właścicielka i managerka dwóch żłobków oraz dwóch przedszkoli w Lublinie, opartych na komunikacji empatycznej i pedagogice relacji. Absolwentka Edycji Trenerskiej kursu Rodzicielstwa Bliskości dla Profesjonalistów oraz Szkoły Trenerów Grup Wsparcia Fundacji Sto Pociech. Na codzień wspiera rodziców i kadrę przedszkoli i żłobków prowadząc warsztaty, konsultacje, grupy wsparcia, szkolenia i superwizje. Dodatkowo prowadzi zajęcia Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, jest również Trenerką 1 stopnia zajęć marki Sensoplastyka®. Miłośniczka czytania, swobodnej ekspresji twórczej oraz lasu:)
Prywatnie mama Janka, Józka, Matyldy i Zosi, żona Michała. Przyszywana mama dwóch kotów, jednego psa i dwóch myszy:)

Liliana Marciniak – antropolożka i animatorka kultury, instruktorka teatralna, a także nauczycielka w metodzie Montessori i oligofrenopedagożka, absolwetnka Szkoły Trenerów Grup Wsparcia Fundacji Sto Pociech. Od lat pracuje z dziećmi i ich rodzicami w przedszkolach i szkołach, prowadzi przedszkole w duchu bliskościowym. Przeszła ciekawą pedagogiczną drogę: od podejścia behawioralnego przez pedagogiki alternatywne do empatycznego i autentycznego kontaktu z człowiekiem. Swoim doświadczeniem dzieli się z rodzicami, nauczycielami/kami i studentami/kami. W pracy warsztatowej wykorzystuje kawałki humanistycznego i teatralnego wykształcenia. Bardzo ważne są dla niej podróże, zarówno te gromadne jak i samotne. Lubi śniadania na mieście i wieczory poza miastem. Wciąż planuje (już nie marzy), by znów zacząć tańczyć. Ma rodzinę, kotkę, pająka i swoją ludzką wioskę, za co jest ogromnie wdzięczna.

Spotkania grupy wsparcia są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą formularza, który znajduje się na stronie >> link

Daty spotkań: 12 spotkań, poniedziałki: 4.04, 11.04, 25.04, 9.05, 16.05, 23.05, 30.05, 6.06, 13.06, 20.06, 27.06, 4.07.

Godziny spotkań: 18.30-20.45

Miejsce spotkań: ONLINE, za pomocą platformy zoom. Przed pierwszym spotkaniem online uczestniczki/uczestnicy otrzymają od nas link do wydarzenia. Potrzebne jest stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką. Dla procesu grupowego i atmosfery zaufania i wzajemności potrzebna jest gotowość do uczestniczenia z włączonym mikrofonem i kamerką.

Dla kogo: rodzice/opiekunowie małych dzieci w wieku przedprzedszkolnym/opiekunowie, szczególnie mile są widziani mieszkańcy/mieszkanki Warszawy, Dzielnicy Wola.

Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres warsztaty@fundacjaroro.org do środy 30 marca.

Spotkania są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 7” współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

Obowiązują zapisy za pomocą formularza, który znajduje się na stronie >> link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: warsztaty inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧