Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Słuchowisko według sztuki "Niewysłowiona czułość" Juana Mayorgi, w reżyserii Anny Skuratowicz

Słuchowisko według sztuki "Niewysłowiona czułość" Juana Mayorgi, w reżyserii Anny Skuratowicz
📅 Data: czwartek, 31 marca 2022

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Instytut Cervantesa w Warszawie, ul. Nowogrodzka 22 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Wyjątkowa okazja, by zobaczyć na żywo kulisy powstawania słuchowiska, gdyż do jego obejrzenia i wysłuchania zapraszamy publiczność.

Treść utworu stanowi pojedynek na słowa Świętej Teresy z Avili, założycielki zakonu religijnego, z Inkwizytorem. Esencją utworu, odnoszącą się do słów św. Teresy, jest natomiast teza, iż język - gdyby mógł wysłowić prawdę o niebie, czy o piekle - roztrzaskałby się w kawałki.

Wydarzenie stacjonarne, wyłącznie w języku polskim, organizowane w ramach cyklu, którego kuratorką jest Kamila Łapicka, towarzyszącego wystawie "Odkryj Sefarad - świat Żydów sefardyjskich".

Zapisz się bezpłatnie >> link

---
Więcej informacji:

Autorem sztuki "Niewysłowiona czułość" (hiszp.: "La lengua en pedazos") jest współczesny dramaturg hiszpański, Juan Mayorga, laureta hiszpańskiej Państwowej Nagrody Literackiej w sekcji Literatura Dramatyczna (Premio Nacional de Literatura Dramática) z roku 2013. Autor osobiście wystawiał sztukę dwukrotnie w latach 2012 oraz w 2021.

Przekładu sztuki na język polski, w zaktualizowanej przez autora, najnowszej wersji dokonała Grażyna Wojaczek. Będzie to pierwsza polska prezentacja utworu w reżyserii Anny Skuratowicz, sztukę przeczytają znakomici aktorzy Magdalena Czerwińska i Mariusz Bonaszewski.

Wydarzenie stacjonarne, wyłącznie w języku polskim, organizowane w ramach cyklu, którego kuratorką jest Kamila Łapicka, towarzyszącego wystawie "Odkryj Sefarad - świat Żydów sefardyjskich". Wystawa współorganizowana jest przez Instytut Cervantesa w Warszawie, Ambasadę Hiszpanii w Polsce, Biuro Radcy ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii w Polsce oraz stowarzyszenie stowarzyszenie Sieć Hiszpańskich Dzielnic Żydowskich - Drogi Sefaradu (Red de Juderías de España - Caminos de Sefarad).

Magdalena Czerwińska
Absolwentka krakowskiej AST. Aktorka teatralna i filmowa. Znana z filmów: "Bogowie" (reż. Łukasz Palkowski), "Kret" (reż. Rafael Lewandowski), "Wojna polsko-ruska" (reż. Xawery Żuławski), "Spitsbergen" (reż. Michał Szcześniak), seriali telewizyjnych: "Behawiorysta", "Klangor", "Ultraviolet", "Wojenne dziewczyny". Na stałe związana z Teatrem Dramatycznym w Warszawie.

Mariusz Bonaszewski
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, aktor teatralny, filmowy, telewizyjny. Przez wiele lat związany z warszawskim Teatrem Dramatycznym oraz Teatrem Narodowym, gdzie zagrał wiele znaczących ról. Współpracował ze znakomitymi polskimi twórcami, m. in. Jerzym Grzegorzewskim, Maciejem Prusem, Janem Jakubem Kolskim, Andżelą Wajdą oraz Jerzym Jarockim. Jego pierwszą rolą u Krzysztofa Warlikowskiego był Orestes w "Elektrze" z 1997 roku. Od 2020 w zespole Nowego Teatru w Warszawie.

Anna Skuratowicz
Absolwentka wydziału Wiedzy o teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie, wydziału Études théâtrales na Uniwersytecie Paris III Sorbonne Nouvelle oraz kursu Reżyserii radiowej w Wajda School. Na co dzień pracuje w Teatrze Polskim w Warszawie jako kierownik działu programowo-literackiego a także jako sekretarz generalny. Jako reżyserka i autorka scenariuszy spektakli radiowych współpracuje z Teatrem Polskiego Radia. Na swoim koncie ma m.in realizację "Komedianta" Thomasa Bernharda z Andrzejem Sewerynem, "Rosmersholm" Henryka Ibsena, "Wiernej rzeki" Stefana Żeromskiego, a także słuchowisk dla dzieci.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: teatr inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧