Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wystawa cyjanotypii pt. "Innego końca świata nie będzie"

Wystawa cyjanotypii pt. "Innego końca świata nie będzie"
📅 Data: niedziela, 08 maja 2022

⌚ Godzina rozpoczęcia: 8:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Dom Kultury Kadr, ul. Rzymowskiego 32 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Wystawa „Innego końca świata nie będzie” to wspólny projekt fotograficzny Klubu Filmowo-Fotograficznego Focus oraz Domu Kultury Kadr. Pierwsze prace nad realizacją wystawy rozpoczęliśmy jeszcze w 2019 roku, jednak nasze plany pokrzyżowała szybko rozwijająca się światowa pandemia. Wznowiliśmy projekt w 2022 roku i realizowaliśmy go będąc jednocześnie bardzo zaniepokojeni sytuacją polityczną za naszą wschodnią granicą.

Tytuł wystawy, czyli „Innego końca świata nie będzie” został zaczerpnięty z wiersza Czesława Miłosza pt. „Piosenka o końcu świata”. W 2019 roku nie sądziliśmy jeszcze, że wybrany przez nas temat wystawy będzie tak bardzo aktualny. Spodziewaliśmy się, że w fotografiach będą dominować wątki społeczne lub środowiskowe. Dziś cytat z wiersza Miłosza daje większe pole do interpretacji. Od początku autorzy wykazali się odwagą i szczerością w spojrzeniu na subiektywnie rozumiany koniec świata. Na wystawie znalazły się portrety, zdjęcia dokumentalne, kreacyjne czy zupełnie abstrakcyjne.

Fotografie, które będzie można oglądać na wystawie, zostały przygotowane przez nas samodzielnie w technice cyjanotypii, czyli metodzie fotograficznej, dzięki której finalnie uzyskaliśmy charakterystyczne, zabarwione na niebiesko odbitki. Metoda ta została wynaleziona w 1842 roku, wykorzystuje światłoczułość soli żelaza i charakteryzuje się monochromatycznym obrazem w kolorze niebieskim tworzonym przez błękit pruski.

Projekt „Innego końca świata nie będzie” jest wyjątkowy również pod innym względem: jest to pierwsza kooperacja KFF Focus oraz DK Kadr. Podczas kreatywnych spotkań autorzy wspierali się wzajemnie w procesie planowania i realizacji swoich pomysłów.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Wernisaż 9 kwietnia 2022 roku o godzinie 19:00, zdjęcia będą dostępne dla odwiedzających do 8 maja 2022.

Organizatorzy wystawy:
- Klub Filmowo-Fotograficzny Focus to organizacja studencka skupiająca miłośników filmu oraz fotografii analogowej i cyfrowej - od reporterskiej, przez portretową, aż do produktowej czy makrofotografii. Zrzesza zarówno początkujących hobbystów, jak i profesjonalistów. Klub działa na terenie Politechniki Warszawskiej - od 1998 roku na Wydziale Mechatroniki, a od roku 2014 na Wydziale Geodezji i Kartografii. Inspiracją do powstania Klubu była fotografia, którą "zaraził" członków Pan Jerzy Mąkowski, artysta fotografik, członek ZPAF-u. W dniu 16 marca 1999 roku Klub został wpisany w poczet uczelnianych organizacji studenckich. Celem Klubu jest uczenie się od siebie nawzajem oraz rozwijanie swoich umiejętności filmowych i fotograficznych, a jednocześnie aktywnie wspieranie działalności innych jednostek znajdujących się na Politechnice Warszawskiej.
- Dom Kultury Kadr to jedna z najbardziej nowoczesnych instytucji kulturalnych na mapie Warszawy. Historia Kadru sięga roku 1979, kiedy to za sprawą oddolnej, społecznej inicjatywy na Mokotowie powstał dom kultury. W jego początkowej działalności silnie wybrzmiewała specjalizacja filmowa. Dzisiejszy Kadr to miejsce otwarte na różnorodność, czerpiące z wielu dziedzin sztuki, innowacyjne i elastyczne. Misją Kadru jest zbliżanie ludzi, dzięki któremu zmniejszamy dystans społeczny, pielęgnujemy lokalne więzi i historię oraz uczymy odpowiedzialności za swoje otoczenie. Kadr to także autorska koncepcja edukacji w kulturze i poprzez kulturę.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę